Բնակչությանը մատուցված ծառայությունների ոլորտում 2012թ. հունիսին մայիսի համեմատ արձանագրվել է սակագների 0.4% հավելաճ, ինչը մեծապես պայմանավորվել է մշակույթի ոլորտի 0.6%, հանգստի կազմակերպման 1.6%, բուժսպասարկման 1.7% ծառայությունների սակագների հավելաճով: Նշված ժամանակահատվածում կենցաղային բնույթի ծառայությունների սակագներն աճել են 0.1%-ով, հանրային սննդինը` 0.1%-ով, բնակարանային-կոմունալ ծառայություններինը` 0.2%-ով, տրանսպորտինը`0.3%-ով: Միաժամանակ, հանրապետությունում գրանցվել է իրավական ու բանկային ծառայությունների սակագների 0.6% նվազում, իսկ կապի և կրթության համակարգի ծառայությունների սակագների մակարդակը նախորդ ամսվա համեմատ մնացել է անփոփոխ:
Հանրապետության դիտարկված 5 քաղաքներում 2012թ. հունիսին մայիսի համեմատ արձանագրվել է ծառայությունների սակագների 0.1-0.6% հավելաճ, իսկ մյուս 6-ում ծառայությունների սակագների մակարդակը նախորդ ամսվա համեմատ մնացել է անփոփոխ: Մայրաքաղաքում ծառայությունների սակագների հավելաճը կազմել է 0.5%:

24 Июль 2012 - 09:14 AMT
В сфере предоставления услуг населению в июне 2012 года по сравнению с маем была зафиксирована 0,4% инфляция. Как сообщает Национальная статистическая служба Армении, это в основном обусловлено ростом цен по предоставлению услуг в сфере культуры на 0,6%, организации отдыха – на 1,6%, медобслуживания – на 1,7%.
Одновременно за указанный период цена на бытовые услуги выросли на 0,1%, общепита – также на 0,15, квартирно-коммунальные услуги – на 0,2%, транспорта – на 0,3%.
При этом, согласно официальной статистике, в республике было отмечено снижение цен на предоставление юридических и банковских услуг на 0,6%, а вот цены на услуги в сфере связи и образования остались неизменными.