2012թ. հունիսի 30-ի դրությամբ «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ ակտիվները կազմել են 115.6 մլրդ ՀՀ դրամ` 2011թ. միևնույն ժամանակահատվածի համեմատ ավելանալով 35.1 մլրդ ՀՀ դրամով կամ 43.6%-ով:
Բանկի ակտիվներում ամենամեծ տեսակարար կշիռը կազմում են վարկերը, որոնց ծավալը 2012թ. հունիսի 30-ի դրությամբ կազմում է 90.3 մլրդ ՀՀ դրամ կամ ընդհանուր ակտիվների մոտ 78.2%-ը:
Վարկերի կառուցվածքում գերակշռում են իրավաբանական անձանց տրամադրված վարկերը` 75.7 մլրդ ՀՀ դրամ (50.2% աճ), իսկ ֆիզիկական անձանց վարկերը կազմել են 14.7 մլրդ ՀՀ դրամ (20.1% աճ), հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:

25 Июль 2012 - 05:41 AMT
По состоянию на 30 июня 2012 года активы ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» составили 115.6 млрд. драмов, увеличившись по сравнению с тем же периодом 2011 года на 35.1 млрд. драмов или на 43.6%.
В активах банка самый большой удельный вес составляют кредиты, объем которых на 30 июня 2012 составил 90.3 млрд. драмов или около 78.2% от общих активов.
В кредитах превалируют выданные юридическим лицам – 75.7 млрд. драмов, рост – 50.2%. Кредиты физическим лицам составили 14.7 млрд. драмов, рост – 20.1%, сообщает пресс-служба банка.