2012թ. առաջին կիսամյակի դրությամբ «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ ապահովել է վարկային պորտֆելի (ներառյալ` վարկային գծերը) 21.0% աճ` հասցնելով այն մինչև 90.3 մլրդ ՀՀ դրամ:
Բանկի ակտիվների կառուցվածքում վարկային պորտֆելի (ներառյալ` վարկային գծերը) մասնաբաժինը կազմում է 78.2%: Ընդ որում` 6 հաշվետու ամիսների ընթացքում Բանկի ընդհանուր ակտիվներն ավելացել են 20.6%-ով`ընթացիկ տարվա հուլիսի 1-ի դրությամբ կազմելով 115.6 մլրդ ՀՀ դրամ:
2012թ. հուլիսի 1-ի դրությամբ «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ ընդհանուր պարտավորությունները կազմել են 99.3 մլրդ ՀՀ դրամ` տարեսկզբի դրությամբ ավելանալով 24.0%-ով, ընդհանուր կապիտալը` 16.2 մլրդ ՀՀ դրամ, կանոնադրական կապիտալը` 12.3 մլրդ ՀՀ դրամ:
Ընդ որում` 6 ամիսների արդյունքներով Բանկի եկամուտը մինչև հարկումը կազմել է 647.2 մլն ՀՀ դրամ` 2011թ. միևնույն ժամանակահատվածի համեմատ գրանցելով 22.5% աճ, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:

25 Июль 2012 - 06:09 AMT
Кредитный портфель «Арэксимбанка-группы Газпромбанка» по итогам первого полугодия составил 90.3 млрд. драмов
ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» по итогам первого полугодия 2012 года обеспечил рост кредитного портфеля (включая кредитные линии) на 21.0%, до 90.3 млрд. драмов.
В структуре активов на долю кредитного портфеля (включая кредитные линии) пришлось 78.2%. При этом за отчетные 6 месяцев общие активы банка возросли на 20.6%, составив в абсолютном выражении на 1 июля текущего года 115.6 млрд. драмов.
Общие обязательства Арэксимбанка-группы Газпромбанка на 1 июля 2012 года составили 99.3 млрд. драмов, увеличившись с начала года на 24.0%, общий капитал составил 16.2 млрд. драмов, а уставный капитал – 12.3 млрд. драмов.
В то же время, по итогам 6 месяцев прибыль банка до налогообложения составила 647.2 млн. драмов, увеличившись по сравнению с аналогичным периодом 2011 года на 22.5%, сообщает пресс-служба ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка».