ՄՕԿ նախագահ Ժակ Ռոգեն Լոնդոնի Օլիմպիադան համեմատել է Պեկինի Օլիմպիադայի հետ: Նա նշել է, որ 2008թ. Պեկինում հիանալի Օլիմպիադա կազմակերպվեց: Ինչ վերաբերում է Լոնդոնի Օլիմպիադային, նա վստահ է, որ Օլիմպիադայի կազմկոմիտեն Լոնդոնում լավ աշխատանք կկատարի:
Ռոգեն վստահ է, որ Օլիմպիական խաղերը Լոնդոնում լավ ընթացք կունենան: Անվտանգության մասին նա ասել է. «Թեև որոշ խնդիրներ ծագեցին, սակայն կազմկոմիտեն արդեն լուծել է դրանք: Անվտանգության ապահովմանն ուղղված բոլոր միջոցները ձեռնարկվել են: Պետք չէ անհանգստանալ»:
Ինչ վերաբերում է Պեկինի Օլիմպիադային, ՄՕԿ նախագահը նշեց, որ նա Չինաստանի հավաքականի երկրպագուն է և գտնում է, որ, անկասկած, Չինաստանի հավաքականը մեդալների վարկանիշի հայտնի հավակնորդ է:
«Պեկինի Օլիմպիադան դժվար կլինի գերազանցել: Հավանաբար, Չինաստանից բացի, այլ երկիր չկա, որը նման հսկայական միջոցներ կներդնի: Դրանում է Պեկինի Օլիմպիադայի եզակիությունը»,-Ռոգեի խոսքն է մեջբերում russian.china.org-ը:

Президент МОК Жак Рогге сравнил лондонскую Олимпиаду с пекинской. Он отметил, что в 2008 году в Пекине была проведена прекрасная Олимпиада. Что касается лондонской Олимпиады, он уверен, что Оргкомитет Олимпиады в Лондоне проведет хорошую работу.
Рогге уверен в успешном проведении Олимпийских играх в Лондоне. В ответ на вопрос проблеме обеспечения безопасности, который привлекает самое большое внимание, он сказал: “Хотя возникли некоторые проблемы, но они уже решены Оргкомитетом в Лондоне. Все меры по обеспечению безопасности Олимпиады уже приняты. Не нужно ни о чем беспокоиться”.
Что касается пекинской Олимпиады, президент МОК отметил, что он является верным фанатом сборной Китая. Он считает, что сборная Китая, безусловно, будет популярным конкурентом в рейтинге медалей на данной Олимпиаде.
“Пекинскую Олимпиаду трудно превзойти. Наверное, больше нет такой страны, которая вложила такие огромные силы и средства. Это и есть причина уникальности Олимпиады в Пекине”,- слова Рогге передает russian.china.org.