«Կրասնոդարի» գլխավոր մարզիչ Սլավոլյուբ Մուսլինը խոստովանել է, որ Յուրա Մովսիսյանի որակավորումը որպես ֆուտբոլիստ, իր մոտ որևէ կասկած չի առաջացնում:
«Այս 1.5 տարիների ընթացքում Մովսիսյանը ցույց է տվել, որ կարելի է չկասկածել նրա ուժերին: Նա իսկական առաջատար է` ինչպես մեր թիմի, այնպես էլ Հայաստանի հավաքականի»,-Մուսլինի խոսքը հաղորդում է sport-express.ru-ն:
«Կրասնոդարի» գլխավոր մարզիչն ասել է, որ դեռևս միայն Մովսիսյանին է տեսնում որպես 11-մետրանոցների հիմնական իրացնող, եթե որևէ չկանխատեսված բան տեղի չունենա:
Առաջնության առաջին տուրից հետո «Կրասնոդարը» հավաքել է 3 միավոր և զբաղեցնում է 5-րդ հորիզոնականը: Հաջորդ խաղը թիմը կանցկացնի հուլիսիս 30-ին «Թերեքի» դեմ:

25 Июль 2012 - 10:11 AMT
Главный тренер “Краснодара” Славолюб Муслин признался, что квалификация Юры Мовсисяна как футболиста у него не вызывает никаких сомнений.
“За полтора года в "Краснодаре" Юра показал, что в нем можно не сомневаться, он настоящий лидер, как нашей команды, так и сборной Армении. Хотя, конечно, ему есть еще что доказывать, и, надеюсь, он продолжит прогрессировать”,- слова Муслина передает sport-express.ru.
Тренер сказал, что гонка бомбардиров на чемпионате России его не интересует: “Хотя прекрасно понимаю, что сама по себе игра "Краснодара" практически идеальна для того, чтобы нападающий забивал много. Такая уж у него здесь работа. И матч с "Рубином" тому лучшее подтверждение”.
Муслин так же добавил, что он пока именно Мовсисяна видит штатным пенальтистом, если не произойдет ничего непредвиденного.
После первого тура чемпионата “Краснодар” набрал 3 очка и занимает 5 место. Следующий матч команда проведет 30 июля против “Терека”.