Մինչ տարեվերջ, հավանաբար, պատրաստ կլինի երիտասարդ ռեժիսոր Հարություն Շատյանի «Մեր» աշխատանքային անվանումով 30 րոպեանոց կարճամետրաժ ֆիլմը: Այդ մասին PanARMENIAN.Net ի թղթակցին պատմեց ռեժիսորը: «Ֆիլմը մեր մասին է և բոլորի համար, հատկապես այն մարդկանց, ովքեր ցանկանում են տեսնել իրենց կողքից»,-ասաց Շատյանը:
«Ֆիլմում հիմնական շեշտը դրվում է այն բանի վրա, որ ցանկացած մեծ խնդրի սկզբնաղբյուրը դա շատ փոքր ու խնդիր չթվացող երևույթն է»,-շարունակեց նա: Ֆիլմի պրոդյուսերն է Գրիգոր Հայրապետյանը, ով աշխատել է նաև «Բեռնելով կյանքս» ֆիլմի վրա:
Շատյանը, ում մեծ ճանաչում բերեց «Բեռնելով կյանքս» ֆիլմը, ցանկանում է «Մեր» ֆիլմը նույնպես ներկայացնել տարբեր փառատոներում: Ֆիլմի թրեյլերն արդեն հասանելի է համացանցում:
Հարություն Շատյանը ծնվել է 1985 թվականին: Զինծառայությունից հետո` 2006-ին ընդունվել է Երևանի Թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտի խաղարկային ֆիլմերի ռեժիսուրայի բաժին: «Բեռնելով կյանքս» ֆիլմը նրա դիպլոմային աշխատանքն էր, որը դարձավ «Ոսկե ծիրան» 8-րդ միջազգային կինոփառատոնի «Հայկական համայնապատկեր» մրցույթի հաղթողը, ինչպես նաև արժանացել էր «Նուարդ» և Բրիտանական խորհրդի մրցանակներին: Բացի այդ, ֆիլմն անցած տարի մասնակցել է Անապայի «Կինոշոկ» փառատոնին, իսկ Մինսկի միջազգային «Լիստապադ» կինոփառատոնում արժանացել է միանգամից երկու` «Միր» հեռուստաընկերության «Կինոյի լեզու՝ փոխըմբռնման լեզու» հատուկ և կինոփառատոնի «Փնտրտուքի և ռիսկի համար» մրցանակներին:

25 Июль 2012 - 12:42 AMT
До конца этого года, возможно, будет готов короткометражный 30-минутный фильм молодого армянского режиссера Арутюна Шатяна с рабочим названием “Наши”. Об этом рассказал в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сам режиссер фильма.
“Фильм о нас и обо всех, особенно о тех людях, которые хотят взглянуть на себя со стороны”, – сказал Шатян.
“В фильме автор ставит ударение на то, что обычно источниками любых больших проблем бывают мелкие, неприглядные и кажущиеся незначительными явления”, – сказал режиссер. Продюсер фильма – Григор Айрапетян, который также работал над фильмом “Загружая мою жизнь”.
Шатян, которого многие знают по картине “Загружая мою жизнь”, планирует представить фильм “Наши” на различных фестивалях. Трейлер фильма уже доступен в Интернете.
Арутюн Шатян родился в 1985 году. После несения воинской службы в 2006 году он поступил на факультет режиссуры Ереванского государственного института театра и кино. Фильм “Загружая мою жизнь” был дипломной работой Шатяна и стал победителем конкурса “Армянская панорама” 8-го международного кинофестиваля “Золотой абрикос”, а также был удостоен приза “Нуард” и приза Британского совета.