Վենետիկի կինոփառատոնի պաշտոնական կայքում հրապարակվել է հերթական միջոցառման շրջանակում ցուցադրվելիք ֆիլմերի ամբողջական ցուցակը:
Հիմնական մրցույթի ծրագրում ընդգրկվել է ընդհանուր առմամբ 18 կինոնկար, մասնավորապես` Կիմ Կի Դուկի «Pieta»-ն, Բրայան դե Պալմայի «Կիրքը», Տակեշի Կիտանոյի «Անօրինականություն 2»-ը և Թերենս Մալիկի «Դեպի հիացմունք»-ը, հաղորդում է lenta.ru-ն:
Վենետիկի 69-րդ կինոփառատոնը տեղի կունենա օգոստոսի 29-ից սեպտեմբերի 8-ը: Միջոցառման ժյուրիի նախագահ է նշանակվել ամերիկյան ռեժիսոր, սցենարիստ և պրոդյուսեր Մայքլ Մաննը: Փառատոնը կբացվի Միրա Նաիրի «Ակամա ֆունդամենտալիստ» ֆիլմի ցուցադրությամբ:

На официальном сайте Венецианского кинофестиваля был опубликован полный список фильмов, которые будут показаны в рамках очередного мероприятия.
В программу основного конкурса вошли в общей сложности 18 картин, в частности "Pieta" Ким Ки Дука, "Страсть" Брайана де Пальмы, "Беспредел 2" Такеши Китано и "К восхищению" Терренса Малика, передает lenta.ru.
69-й Венецианский кинофестиваль будет проходить с 29 августа по 8 сентября. Председателем жюри мероприятия назначен американский режиссер, сценарист и продюсер Майкл Манн. Фестиваль откроется показом фильма Миры Наир "Фундаменталист поневоле".