Հուլիսի 25-ին տեղի ունեցավ Գլխավոր պողոտայի Մաշտոցի պողոտա-Սարյան փողոց հատվածում գտնվող Կ. Դեմիրճյանի անվան վերանորոգված շատրվանի բացման պաշտոնական և հանդիսավոր արարողությունը:
Միջոցառմանը մասնակցեցին Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Կամո Արեյանը, քաղաքապետարանի ներկայացուցիչներ, մի շարք պետական հաստատությունների ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ղեկավարությունը:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը ողջունում է ցանկացած նախաձեռնություն, ուղղված Երևան քաղաքի սոցիալական ենթակառուցվածքի օբյեկտների զարգացմանը, հարմարավետ քաղաքային միջավայրի ստեղծմանը և բարեկարգմանը: Քաղաքապետարանի հետ մեկտեղ նման նախագծերի իրականացման շրջանակներում ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը իրականացրել է հովանավորություն Կ. Դեմիրճյանի անվան շատրվանի վերանորոգման աշխատանքների մասով:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահի ժ/պ` Յու. Գուսև, – «Մենք մեծ ուրախությամբ և պատրաստակամությամբ մասնակցում ենք սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերում: Այս անգամ Բանկը մասնակցեց Երևանի շատրվաններից մեկի վերանորոգման և բարեկարգման ծրագրին: Նման միջոցառմանը մասնակցելը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի համար շատ պատվավոր է և պատասխանատու է, քանի որ նման կերպով Բանկն իր ավանդն է ներդնում քաղաքապետարանի ուշադրությանն արժանի նախաձեռնության իրականացմանը, նվիրելով երևանցիներին և մայրաքաղաքի հյուրերին հերթական գեղեցիկ և բարեկարգված անկյունը մեր հնագույն և միշտ երիտասարդ Երևանում: Վստահ եմ, որ Բանկի հաջող համագործակցությունը քաղաքապետարանի հետ էլ ավելի կզարգանա, բերելով քաղաքին և քաղաքացիներին իր տեսանելի արդյունքները»:

27 Июль 2012 - 08:04 AMT
25-го июля состоялось официальное и торжественное открытие реконструированного фонтана им. К. Демирчяна, расположенного в центральной части Еревана, прилегающей к проспекту Месропа Маштоца.
В мероприятии приняли участие заместитель мэра столицы Камо Ареян, представители мэрии, ряда госучреждений, а также руководство ЗАО «Банк ВТБ (Армения)».
Как отмечается в сообщении пресс-служба банка, «Банк ВТБ (Армения)» приветствует любую инициативу, направленную на благоустройство и создание комфортной городской среды и развитие объектов социальной инфраструктуры города Еревана. В рамках реализации совместных с мэрией подобных целевых проектов «Банк ВТБ (Армения)» осуществил спонсорство работ по реконструкции фонтана им. К. Демирчяна.
«Мы с радостью и большой готовностью принимаем участие в программах социальной ответственности. Уверен, что успешное сотрудничество банка с мэрией будет развиваться и впредь, принося городу и горожанам свои видимые результаты", – отметил и/о генерального директора- председателя директората «Банка ВТБ (Армения)» Юрий Гусев.