Հուլիսի 27-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,15 մլն դոլարի առք և վաճառք` 407,25 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 407,25 դրամ:
Ընդ որում հուլիսի 27-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 407,27 դրամ`հուլիսի 26-ի համեմատ նվազելով 0,79 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 499,60 դրամ` նվազելով 1,95 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0,12 կետով` կազմելով 12,61 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

27 Июль 2012 - 13:54 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 27 июля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму в 2,15 млн драмов по среднему курсу 407,25 драма/$1 США. Цена закрытия составила 407,25 драма/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 27 июля составил 407,27 драма, сократившись по сравнению с 26 июля на 0.79 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 499,60 драма, увеличившись на 4.91 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,12 п.п. – до 12,61 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.