Առաջին կիսամյակի տվյալնելով ARMENIA WINE ընկերությունն արդեն արտադրել է շուրջ 700-800 հազար շիշ գինի, որի մեծ մասը կարտահանվի: «Մենք արդեն մեր գինու առաջին խմբաքանակն առաքել ենք ռուսական շուկա»,-հուլիսի 28-ին Երևանում լրագրողներն է հայտարարել ընկերության տնօրեն Արթուր Հարությունյանը: Ըստ նրա, արտադրված ապրանքի մի մասը, որի ծավալը աճում է 10-15 տոկոսով ամեն եռամսյակը մեկ, արտահանվում է նաև ԱՄՆ, Բուլղարիա և Լիտվա:
Ինչ վերաբերում է խաղողի մթերման գներին, ապա, ինչպես հավաստիացրել է տնօրենը, դրանք չենք զիջի անցյալ տարվա թվերին: Նա հիշեցրել է, որ 2011թ. ընկերությունը 1կգ սպիտակ խաղողը մթերել է 135 դրամով, իսկ «Արենի» տեսակի խաղողը՝ 230-240 դրամոլվ մեկ 1 կգ:

28 Июль 2012 - 08:54 AMT
По итогам первого полугодия компания ARMENIA WINE произвела порядка 700-800 тысяч бутылок вина, большая часть которых пойдет на экспорт. «Мы уже направили первую партию нашего вина на российский рынок», – сказал 28 июля на пресс-конференции в Ереване директор компании Артур Арутюнян. По его словам, часть произведенной продукции, объемы которой фиксируют 10-15% рост в каждом квартале, также пойдет на экспорт в США, Болгарию и Литву.
Что же касается закупочных цен на ожидаемый урожай винограда, то, как заверил директор, они будут не ниже прошлогоднего уровня. Артур Арутюнян напомнил, что в 2011 году компания закупала 1 кг белого винограда по 135 драмов, а сорта «Арени» – по 230-240 драмов за 1 кг.