ՀՀ կառավարությանն առընթեր պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից հրապարակված 2012 ֆինանսական տարվա առաջին կիսամյակի տվյալներով 1000 խոշոր հարկ վճարողների ցանկում կապի օպերատորներից առաջատար դիրքում է «Ղ-Տելեկոմ» ընկերությունը՝ ապրանքանիշը՝ VivaCell-MTS: Ընկերությունն առաջին կիսամյակում վճարել է շուրջ 7 մլրդ դրամ՝ գրավելով չորրորդ տեղը ՀՀ խոշոր հարկ վճարողների ցուցակում:
Նրան հաջորդում է «ԱրմենՏել» օպերատորը՝ ապրանքանիշը Beeline, շուրջ 5 մլրդ դրամով:
Կապի երրորդ օպերատոր «Օրանժ Արմենիան» մեծ խզումով 41-րդ տեղում է, առաջին կիսամյակում ընկերությունը համալրել է պետբյուջեն 705,2 մլն դրամով:

В опубликованном Комитетом по государственным доходам при правительстве Армении списке 1000 крупнейших налогоплательщиков республики по итогам января-июля 2012 года передовые позиции среди операторов связи занимает компания «К-Телеком» (торговая марка VivaCell-MTS). Компания за первое полугодие 2012 года выплатила в госбюджет более 7 млрд драмов, заняв четвертую позицию в указанном списке 1000 крупнейших налогоплательщиков Армении.
За ней с небольшим отрывом следует телекоммуникационный оператор «АрменТел» (торговая марка Beeline) – более 5 млрд драмов.
Третий оператор связи республики «Оранж Армения» с большим отрывом – 41 место, пополнил госбюджет Армении за первое полугодие на – 705,2 млн драмов.