ՀՀ կառավարությանը կից Պետեկամուտների կոմիտեի հրապարակած 1000 խոշոր հարկատուների ցուցակում բանկերի գծով 2012թ. հունվար-հուլիսի տվյալներով առաջատարը ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK-ն է, որն առաջին կիսամյակում պետբյուջե է վճարել 2,5 մլրդ դրամ:
Պետբույջե կատարած վճարումների բանկային առաջատարների եռյակում են « HSBC Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ-ն և «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ն՝ 1,7 մլրդ դրամ և 1,6 մլրդ դրամ համապատասխանաբար:
Եռյակին հաջորդում է «Բանկ ՎՏԲ Հայաստանը»՝ 1,5 մլրդ դրամ, և «Արմբիզնեսբանկը»՝ 1 մլրդ դրամ: Առաջին տասնյակում են նաև «Արդշինինվեստբանկը»՝ 872,5 մլն դրամ, «Յունիբանկը»՝ 868,94 մլն դրամ, «Արարատբանկը»՝ 839,6 մլն դրամ, «Մելաթ բանկը»՝ 766,3 մլն դրամ և «Ինէկոբանկը»՝ 747,5 մլն դրամ:
Այնուհետև հաջորդում են՝ «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմի բանկի խումբ» ՓԲԸ-ն՝ 643,6 մլն դրամ, «Հայէկոնոմբանկ»՝ 481,9 մլն դրամ, «Պրոմեթեյ Բանկը»՝ 484,3 մլն դրամ, «Կոնվերսբանկը»՝ 429,8 մլն դրամ, «Անելիք Բանկը»՝ 328,3 մլն դրամ, «Հայսվիսբանկը»՝ 312,93 մլն դրամ, «ՊրոԿրեդիտ բանկը»՝ 259,95 մլն դրամ, «Հայկական զարգացման բանկը»՝ 237 մլն դրամ, «Բիբլոս Բանկ Հայաստանը»՝ 218,1 մլն դրամ:

В опубликованном Комитетом по государственным доходам при правительстве Армении списке 1000 крупнейших налогоплательщиков республики по итогам января-июля 2012 года передовые позиции среди банков занимает ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK, который за первое полугодие уплатил в госбюджет 2,5 млрд. драмов.
В тройку банковских лидеров по размеру уплаченных в госбюджет налогов вошли ЗАО «HSBC Банк Армения» и ЗАО «Америабанк» – 1.7 млрд драмов и 1,6 млрд драмов соответственно.
Затем следует ЗАО «Банк ВТБ (Армения)», который за отчетный период выплатил налогов на сумму в 1,5 млрд .драмов, с небольшим отрывом идет «Армбизнесбанк» – 1 млрд. драмов.
В первую десятку банков вошли «Ардшининвестбанк» – 872, 5 млн драмов, «Юнибанк» – 868,94 млн драмов, «Араратбанк» – 839,6 млн драмов, «Меллт-банк» – 766,3 млн драмов, «Инекобанк» – 747,5 млн драмов.
Затем следуют ЗАО «Арэксимбанк-Группа Газпромбанка» – 643,6 млн драмов, «Армэкономбанк» – 481,9 млн драмов, «Банк Прометей» – 484,3 млн драмов, «Конверсбанк» – 429,8 млн драмов, «Банк Анелик» – 328,3 млн драмов «Армсвизбанк» – 312,93 млн драмов, «ПроКредит банк» – 259,95 млн драмов, «Армянский банк развития» – 237 млн драмов, «Библос Банк Армения» – 218,1 млн драмов и другие.