«Սևծովյան խաղեր» փառատոնի ժյուրիին գերագույն հաճույք է ստացել 14-ամյա Պատրիցայի ելույթից: Այս մասին Analitika.at.ua-ին պատմել է հայտնի պրոդյուսեր, «Ռուսկոե ռադիոյի» (Ուկրաինա)գլխավոր տնօրեն Սերգեյ Կուզինը:
«Գիտեք, կան մարդիկ, ովքեր ներքին ազատություն ունեն: Նրա շարժումներն անկաշկանդ էին, սակայն աղջիկն իրեն զուսպ էր պահում և ամբողջությամբ տրվել էր երգին և հրաշալի կատարեց այն: Պատրիցան գերեց մեզ իր կարողությամբ` ինչպես տեխնիկական առումով, այնպես էլ երաժշտականությամբ և ռիթմի հրաշալի զգացողությամբ»,-ընդգծել է Կուզինը:
Պրոդյուսերի կարծիքով, «Սևծովյան խաղեր» փառատոնը ավելի հետաքրքիր է դարձել: «Մանկական փառատոնները մեծահասակների փառատոններից տարբերվում են անկեղծությամբ: Փառատոնները շատ արդար են և հաճախ երեխաները շատ ավելի լավ են երգում, քան մեծահասակները: «Սևծովյան խաղեր» փառատոնը բացահայտեց բազմաթիվ տաղանդավոր կատարողների նոր անուններ, նրանցից ոմանք այսօր աստղեր են համարվում»:
Հուլիսի 22-ին Սկադովսկ քաղաքում ավարտվել է XIV Միջազգային մանկական բարեգործական «Սևծովյան խաղեր» փառատոնը: Հայաստանը ներկայացնող 14-ամյա Պատրիցան արժանացել է մրցույթի Գրան-Պրիին:

Жюри фестиваля "Черноморские игры" получили массу удовольствия от номера 14-летней Патрицы из Еревана. Об этом рассказал Analitika.at.ua известный продюсер, генеральный директор "Русское радио" (Украина) Сергей Кузин.
«Вы знаете, есть такие люди, которые внутренне свободны, она не была скована в движениях, но держалась очень сдержанно и все отдала песне, спела она безумно хорошо. Патрица, поразила своим умением, это касается и технической стороны, и великолепной мелодичности, и ритмичности с шикарной милизматикой», – отметил Сергей Кузин.
По мнению продюсера, фестиваль "Черноморские игры" стал более интересным, «детские фестивали отличаются от взрослых искренностью, фестивали очень честные, и зачастую дети поют лучше, чем взрослые. Фестиваль "Черноморские игры" открыл много новых имен талантливых исполнителей, некоторые из них сегодня считаются звездами».
Напомним, что 22 июля в городе Скадовск завершился XIV Международный благотворительный детский фестиваль "Черноморские игры". Гран-при фестиваля в вокальном конкурсе получила 14-летняя Патрица (Армения).