2012-ի առաջին կիսամյակային արդյունքներով «Ամերիաբանկի» առևտրի ֆինանսավորման ընդհանուր ծավալը կազմել է ավելի քան 21 մլրդ ՀՀ դրամ դրամ, այն դեպքում, երբ 2011թ. ամբողջ տարվա արդյունքներով այդ ցուցանիշը կազմել է 24 մլրդ ՀՀ դրամ: Ինչպես հայտնում է բանկի մամլո ծառայությունը, Ամերիաբանկը21 մլրդ դրամ ընդհանուր ծավալով շարունակում է առաջատար դիրքում լինել առևտրի ֆինանսավորման ոլորտում:
Ընդ որում, ներմուծման և արտահանման ֆինանսավորման գործարքների ծավալը կազմել է 6 մլրդ դրամ, թողարկված ակրեդիտիվների ծավալը` ավելի քան 12 մլրդ դրամ, իսկ բանկային երաշխիքների և պահուստային ակրեդիտիվների (SBLC) ծավալը` ավելի քան 3 մլրդ դրամ :
Ինչպես հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը, «Ամերիաբանկն» առևտրի ֆինանսավորման գործարքների ընդլայնման նպատակով շարունակում է արդյունավետ համագործակցությունը միջազգային կառույցների և օտարերկրյա հեղինակավոր բանկերի հետ` IFC-ի, Վերակառուցման և Զարգացման Եվրոպական բանկի, Ասիական Զարգացման բանկի, ինչպես նաև օտարերկրյա նշանավոր բանկերի հետ, ներառյալ Citibank, BNP Paribas, Commerzbank, UNICREDIT և այլն: «Բանկն ունի ընդհանուր առմամբ ավելի քան 80մլն ԱՄՆ դոլարի հաստատված սահմանաչափ»,-ասվում է հաղորդագրությունում:

31 Июль 2012 - 14:56 AMT
По итогам первого полугодия 2012 года «Америабанк» обеспечил общий объем финансирования торговли в 21 млрд драмов
По итогам первого полугодия 2012 года ЗАО «Америабанк» обеспечил общий объем финансирования торговли на уровне более 21 млрд драмов, в то время как за весь 2011 год этот объем составил 24 млрд драмов. Как сообщает пресс-служба банка, с общим объемом в 21 млрд драмов «Америабанк» продолжает занимать лидирующую позицию в сфере финансирования торговли.
При этом по линии импорта и экспорта объем финансирования торговли составил 6 млрд драмов, по линии эмитированных аккредитивов – более 12 млрд драмов, по линии предоставления банковских гарантий и документарных аккредитивов – более 3 млрд драмов.
Как сообщает пресс-служба банка, для расширения сделок по финансированию торговли ЗАО «Америабанк» продолжает сотрудничать с ведущими международными структурами – IFC, EBRD Citibank, BNP Paribas, Commerzbank, UNICREDIT.