«Անելիք Բանկ» ՓԲԸ-ն հիմնադրվել է 1990 թ. Օգոստոսի 1-ին թեթև արդյունաբերության բնագավառի ձեռնարկությունների և կազմակերպությունների կողմից` որպես «Անելիք» փայատիրական առևտրային բանկ: 1996 թ. «Անելիք» փայատիրական առևտրային բանկը վերակազմավորվել և մինչև 2007թ.-ի հուլիս ամիսը գործել է որպես «Անելիք Բանկ» ՍՊԸ, իսկ այժմ` որպես «Անելիք Բանկ» Փակ Բաժնետիրական Ընկերություն: «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ-ն ունվերսալ առևտրային Բանկ է, որը մատուցում է ժամանակակից բանկային ծառայություններ, որոնց ցանկը մշտապես ընդլայնվում և համապատասխանեցվում է ժամանակի պահանջներին, ասվում է բանկի հաղորդագրության մեջ:
«22 տարի գործելով ԱՊՀ երկրների ֆինանսական շուկայում, «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ-ն, հավատարիմ մնալով արդեն իսկ ձևավորված ավանդույթներին և որդեգրած ռազմավարությանը, շարունակում է պահպանել իր ուրույն դիրքը բանկային համակարգում»,- նշեց «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ Վարչության նախագահ Սամվել Ճզմաչյանը:

1 Август 2012 - 09:07 AMT
ЗАО «Банк Анелик» отмечает 1 августа свое 22-летие. Банк Анелик был основан 1 августа 1990 года предприятиями и организациями сферы легкой промышленности в качестве акционерного коммерческого банка «Анелик».
В 1996 году он был реорганизован и до июля 2007 года действовал как ООО «Банк Анелик», а в настоящее время как ЗАО «Банк Анелик».
«ЗАО Банк Анелик – универсальный коммерческий банк, предоставляющий современные банковские услуги, список которых постоянно расширяется и приводится в соответствие с требованиями времени», – отметили в пресс-службе.
«Действуя 22 года на финансовых рынках стран СНГ, «Банк Анелик», оставаясь верным уже сформированным традициям и принятой стратегии, продолжает сохранять свое особое место в банковской системе», – отметил председатель правления «Банка Анелик» Самвел Чзмачян.