Excel կենտրոնի մոտ տոմսերի վաճառքով զբաղվող մարդը, որտեղ անցնում են օլիմպիական մրցումները, հազիվ թե պաշտոնապես Ադրբեջանն էր ներկայացնում, հայտարարել են Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերում ադրբեջանական պատվիրակության անդամները:
«Տոմսերը չեն հերիքում նույնիսկ ադրբեջանցիների համար: Ես ինքս գնում եմ տոմսերը 125 ֆունտով և փոխանցում եմ Ադրբեջանի պաշտոնական ներկայացուցիչներին: Վերջին շաբաթում, Օլիմպիադայի մեկնարկից ի վեր, ես 2000 ֆունտ եմ ծախսել տոմսերի համար: Ոչ ոք չի կարող այդքան տոմս ունենալ, որքան ասվում է հաղորդագրության մեջ»,-Ադրբեջանի պատվիրակության ղեկավար Մադաթովի խոսնք է մեջբերում Բի-բի-սիի ադրբեջանական ծառայությունը:
Ըստ բրիտանական Sky News-ի, թաքնված տեսախցիկը գրանցել է, թե ինչպես են ադրբեջանցի պաշտոնյաները օլիմպիական մրցումների տոմսեր վաճառում Լոնդոնի Excel կենտրոնի առջև:
Sky News-ը պնդում է, որ տոմսերի վրա, որոնք վաճառում է ադրբեջանական դրոշն ուսերին գցած ոմն մեկը, ընթերցվում է «Ադրբեջանական օլիմպիական կոմիտե» գրառումը:

The man selling tickets at the Excel Trade Center where Olympic tournaments are held is not an Azerbaijani official, the head of the Azerbaijani Olympic delegation to London said.
As Ilham Madatov noted, he himself buys tickets for $195 and hands them to Azerbaijani officials, vestnikkavkaza reported citing 1news.az reports.
According to Sky News, a man claiming to work for the ministry of Azerbaijan has sold a "complimentary" 2012 ticket to an undercover Sky News reporter.
At London's Excel centre, and just a few yards from police, the man was offering tickets for the men's flyweight boxing event on August 3.
The ticket purchased for £20 had "Azerbaijan Olympic Committee" printed on the front. The seller did not speak English but his friend translated his claim he had already sold several of the tickets.