«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 4.5 մլն դոլարի առք և վաճառք` 409,25 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 409,25 դրամ:
Ընդ որում օգոստոսի 1-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 408,36 դրամ`հուլիսի 31-ի համեմատ ավելանալով 0,76 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 502,69 դրամ` ավելանալով 1,71 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0,05 կետով` կազմելով 12,63 դրամ: Այս մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

1 Август 2012 - 12:03 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 1 августа было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму в 4,5 млн драмов по среднему курсу 409,25 драма/$1 США. Цена закрытия составила 409,25 драма/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 1 августа составил 408,36 драма, увеличившись по сравнению с 31 июля на 0.76 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 502,69 драма, увеличившись на 1.71 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,05 п.п. – до 12,63 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.