Ուկրաինայում տեղի է ունեցել Եվրոպայի չեմպիոն, սպորտի վաստակավոր վարպետ Գրիգորի Կոմիշենկոյի մրցանակի համար հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի պատանեկան միջազգային մրցաշարը:
Մրցումներին մասնակցում են Ուկրաինայի, Բելառուսի, Մոլդովայի, Ռուսաստանի, Լեհաստանի ու Լիտվայի պատանի մարզիկները: Մրցաշարն ընտրական էր, որոշվում էին այդ երկրների հավաքականների կազմը երիտասարդների շրջանում, որը տեղի կունենա սեպտեմբերին Թայլանդում:
Ուկրաինայի հայերի միության մարզական դպրոցն էր ներկայացնում Կորյուն Սահրադյանը, նա զբաղեցրեց 3-րդ տեղը: Նա չորս հաղթանակ տարավ Ուկրաինայի, Մոլդովայի ու Ռուսաստանի մարզիկների հանդեպ:
Ուկրաինայի հայերի միության մարզական դպրոցում պարապմունքները վարում է միջազգային կարգի սպորտի վարպետ, Հայաստանի վաստակավոր մարզիչ, ԽՍՀՄ չեմպիոն, Եվրոպայի չեմպիոն, Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի նախկին մարզիչ Մանվել Սահրադյանը, հայտնում է analitika.at.ua-ն:

2 Август 2012 - 06:13 AMT
Во Дворце спорта “Азовмаш” состоялся очередной международный турнир по греко-римской борьбе среди юниоров на призы чемпиона Европы, заслуженного мастера спорта Григория Комышенко.
В соревнованиях принимали участие лучшие молодые спортсмены Украины, Белоруссии, России, Молдавии, Польши и Литвы. Турнир рассматривался как отборочный по определению состава сборных этих стран на чемпионат мира среди молодежи, который состоится вначале сентября в Таиланде.
Спортивную школу Союза армян Украины на турнире представлял Корюн Саградян и занял 3 место. Он одержал четыре победы над спортсменами из Украины, Молдовы и России.
Занятия по греко-римской борьбе в спортивной школе Союза армян Украины проводит мастер спорта международного класса, заслуженный тренер Армении, чемпион Советского Союза, чемпион Европы, экс-тренер молодежной сборной Армении – Манвел Саградян, передает analitika.at.ua.