Ազատ ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի չեմպիոն ու աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր Մարտին Բերբերյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ հայ ըմբիշները լավ շանսեր ունեն Լոնդոնում ոսկի նվաճելու համար:
«Ցավոք, մինչ օրս մեր հավաքականն անհաջող է հանդես գալիս, սակայն, կարծում եմ, մեդալ, այնուամենայնիվ, կունենանք: Ինչ վերաբերում է ըմբիշներին, ապա կասեմ, որ բոլոր 7 մարզիկները լավ են նախապատրաստված և իրական շանսեր ունեն մեդալներ նվաճելու: Ուղղակի պետք է կենտրոնանալ ու բաց չթողնել այդ հնարավորությունը: Բոլոր մեր մարզիկներին հաջողություն եմ մաղթում»,-ասել է Բերբերյանը:
Պեկինի օլիմպիական խաղերի մասնակիցն այժմ բնակվում և աշխատում է ԱՄՆ-ում որպես մարզիչ: Ըստ նրա, նա համագործակցում է նաև ԱՄՆ հավաքականի հետ՝ մարզելով ըմբիշներին ուսումնամարզական հավաքների ժամանակ: «Երեք օրից ես կմեկնեմ Լոնդոն և ներկա կլինեմ Օլիմպիական խաղերին: Հատկապես հետևելու եմ ըմբիշների պայքարին՝ սատարելով իմ ընկերներին»,-ասել է Բերբերյանը:
Հայ ըմբիշները Օլիմպիադայում մեկնարկում են օգոստոսի 5-ին: Առաջինը մրցագորգ դուրս կգա հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Արսեն Ջուլֆալակյանը:

2 Август 2012 - 09:49 AMT
Чемпион Европы и бронзовый медалист чемпионата мира по вольной борьбе Мартин Берберян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что армянские борцы имеют шансы завоевать медали на лондонских Олимпийских играх.
“К сожалению, до сих пор наша сборная выступает неудачно, но думаю, что медаль все-таки у нас будет. Что касается борцов, то скажу, что все 7 спортсменов хорошо подготовлены и имеют реальные шансы завоевать медали. Просто надо сосредоточиться и использовать свой шанс. Всем нашим спортсменам желаю удачи”,- сказал Берберян.
Участник пекинских Олимпийских игр 2008 года сейчас живет в США и там работает тренером. По его словам, он так же сотрудничает со сборной Соединенных Штатов, тренируя борцов во время учебно-тренировочных сборов. “Через три дня я отправлюсь в Лондон и буду присутствовать на Олимпийских играх. Особо внимательно буду следить за борьбой, поддерживая моих друзей”,- добавил Берберян.
Армянские борцы свои выступления на Олимпийских играх начнут с 5 августа. Первым на ковер выйдет греко-римский борец Арсен Джулфалакян.