Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հաղորդել է, որ բրիտանացի վարչապետ Դևիդ Քեմերոնը խոստացել է կիսվել Օլիմպիական խաղերի կազմակերպման փորձով: 2014-ին Սոչին ընդունելու է ձմեռային Օլիմպիական խաղերը:
«Քեմերոնն ինձ ասել է, որ բրիտանական կողմը պատրաստ է մեզ հանձնել Օլիմպիական խաղերի կազմակերպման և անցկացման իր ողջ փորձը, որպեսզի մենք ուսումնասիրենք այն»,- ասել է Պուտինը լրագրողներին Մեծ Բրիտանիայի մայրաքաղաքից մեկնելուց առաջ:
Պուտինը կարճատև այցով գտնվել է Լոնդոնում, որտեղ հասցրել է բանակցություններ վարել բրիտանացի վարչապետի հետ, ինչպես նաև ներկա գտնվել ձյուդոյի եզրափակիչ մարտերին: Այդ մրցության ժամանակ ռուսաստանցի ձյուդոիստ Տագիր Հայբուլաևը հաղթանակ է տարել կիսաեզրափակչում և ոսկե մեդալ նվաճել մինչև 100 կգ քաշային կարգում: Դա Օլիմպիադայում ռուս ձյուդոիստների երրորդ ոսկե մեդալն է: Նրանցից բացի ռուս մարզիկներից ոչ ոք առայժմ ոսկի չի նվաճել:

3 Август 2012 - 07:19 AMT
Российский президент Владимир Путин сообщил, что британский премьер Дэвид Кэмерон обещал поделиться опытом в организации Олимпийских игр. В 2014 году Сочи примет зимние Олимпийские игры.
“Кэмерон мне говорил, что британская сторона готова передать нам весь свой опыт организации и проведения Олимпийских игр, чтобы мы его учли”, – сказал Путин журналистам перед отлетом из столицы Великобритании. Путин нанес краткий визит в Лондон, где успел провести переговоры с британским премьером, а также побывать на финальных схватках дзюдо. Во время этого соревнования российский дзюдоист Тагир Хайбулаев одержал победы в полуфинале и финале и завоевал золотую медаль в категории до 100 килограммов. Это третья золотая медаль российских дзюдоистов на Олимпиаде в Лондоне. Кроме них пока из российских спортсменов никто не получил высшей награды.