ՌԴ բռնցքամարտի հավաքականի բռնցքամարտիկ Միշա Ալոյանի անձնական մարզիչ Էդուարդ Կրավցովը, որը հանդես է գալիս մինչև 52 կգ քաշային կարգում, մեկնաբանել է իր սանի առաջին մենամարտը Լոնդոնի Օլիմպիադայում: Օգոստոսի 3-ին Ալոյանը կհանդիպի ռինգում Ալժիրի ներկայացուցիչ Սամիր Բրահիմի հետ:
«Միշան նախկինում հանդիպել է Բրահիմի հետ և հաղթել: Մենք տեսել ենք ալժիրցու առաջին մենամարտն Օլիմպիադայում՝ նա անում է նույնը, ինչ նախկինում: Եթե Միշան հստակ իրացնի այն ամենն, ինչ նախանշված է, խնդիրներ չպետք է առաջանան»,-Կրավցովի խոսքն է մեջբերում rsport.ru-ն:
Ըստ մարզչի, ալժիրցին երբեմն բավականին «կեղտոտ» բռնցքամարտ է ցուցադրում, և Ալոյանի համար կարևոր է սադրանքների չենթարկվել. «Նա պետք է գոտեմարտի իր պատկերացումը պարտադրի հակառակորդին, գրագետ վարի մենամարտն ու հաղթանակի հասնի»:

3 Август 2012 - 07:44 AMT
Эдуард Кравцов, личный тренер боксера российской сборной Миши Алояна, выступающего в категории до 52 кг, дал свой комментарий к первому бою своего подопечного на турнире по боксу на Олимпиаде в Лондоне. 3 августа Алоян встретится на ринге с представителем Алжира Самиром Брахими.
“Миша встречался раньше с Брахими и побеждал. Мы видели первый поединок алжирца на Олимпиаде – он делает все то же, что и прежде. Мы разобрали, как он боксирует, провели определенную работу в тактическом плане и если Миша четко реализует все нами намеченное, то особых проблем возникнуть не должно”,- слова Кравцова передает rsport.ru.
По словам тренера, алжирец порой демонстрирует довольно грязный бокс, и Алояну очень важно не поддаваться на возможные провокации: “Он должен навязать сопернику свой рисунок боя, грамотно провести поединок и добиться победы”.