FEMEN-ի հայտնի սկանդալային ուկրաինուհի ակտիվիստները հերթական թոփլես -ակցիան են կազմակերպել, այս անգամ` Օլիմպիական խաղերի ժամանակ:
Աղջիկները բացել են կուրծքը` բողոքելով «արյունալի իսլամիստական ռեժիմների» դեմ, որոնց իբրև թե սատարում է Միջազգային օլիմպիական կոմիտեն:
Մինչև գոտկատեղը մերկ 4 ֆեմինիստուհիների կրծքերի վրա գրված է եղել «Ոչ շարիաթին»: Նրանք եկել են Թաուեր կամուրջի մոտ և կազմակերպել «Արաբական մարաթոն» ակցիան:
FЕMEN-ը ՄՕԿ-ից պահանջել է «թույլ չտալ շարիաթի օիրենքներով ապրող երկրներին մասնակցել օլիմպիական խաղերին, քանի որ շարիաթի օրենքները խիստ հակասում են օլիմպիական սկզբունքներին և մարդասիրությանը»:
Ոստիկաններն արագ ձերբակալել են աղջիկներին, թեև նրանք փորձել են ընդդիմանալ: Նրանց տարել են ոստիկանական բաժանմունք, որտեղ տուգանել են հասարակական կարգը խանգարելու համար, գրում է ՌԲԿ-ն:

Скандально известные украинские активистки FEMEN устроили очередную топлес-акцию, на этот раз – на Олимпийских играх.
Девушки оголили грудь, протестуя против "кровавых исламистских режимов", которые якобы поддерживает Международный олимпийский комитет.
Четверо обнаженных по пояс феминисток, на груди которых было написано "Нет шариату", пришли к Тауэрскому мосту и устроили акцию "Арабский марафон".
Организация FЕMEN потребовала от МОК "не допускать страны, практикующие законы шариата, к участию в Олимпийских играх, так как бесчеловечность шариатских законов находится в жестких противоречиях с олимпийскими принципами мира и человеколюбия".
Активисток FEMEN очень быстро скрутила лондонская полиция. Девушек повалили на землю, хотя они отчаянно сопротивлялись. Одна из девушек пронзительно кричала.
Вслед за этим нарушительниц порядка отправили в полицейский участок, где их оштрафовали за нарушение общественного порядка, передает РБК.