Օլիմպիադայում բավականին տհաճ պարտություն կրեց ամերիկացի բռնցքամարտիկ Ռաուշի Ուորրենը, որը հադես է գալիս մինչև 52 կգ քաշային կարգում:
Նա դուրս մնաց մրցումներից 1/8 եզրափակչում կոնտակտային ոսպնյակները կորցնելու պատճառով: Այդ տհաճ միջադեպը տեղի ունեցավ ֆրանսիացի Նորդին Ուբաալի հետ հանդիպման առաջին ռաունդում:
Ռաունդի ավարտին ամերիկացին առաջատար էր 9:7 հաշվով, սակայն հետո ստիպված եղավ փոխել մարտավարությունը և մոտ թողնել մրցակցին, արդյունքում նա պարտություն կրեց 18:19 հաշվով:
Սա Ուորենի մեդալ նվաճելու երրորդ անհաջող փորձն է: Այս երրորդ անհաջողությունն այնքան է ազդել նրա վրա, որ նա որոշել է անցենել պորֆեսիոնալ բռնցքամարտ:

Довольно обидное поражение на Олимпиаде потерпел американский боксер Рауши Уоррен, выступавший в весовой категории до 52 кг.
Он вылетел с соревнований олимпийского турнира в 1/8 финала из-за того, что потерял контактные линзы. Эта неприятность произошла еще в первом раунде встречи с французом Нордином Убаали.
По окончании раунда американец вел со счетом 9:7, но затем ему пришлось изменить тактику. Уоррен был вынужден работать на ближней дистанции и подпускать соперника поближе к себе. Это закончилось для него поражением со счетом – 18:19.
Кстати, это уже третья неудачная попытка Уоррена завоевать медаль Олимпийских игр. В 2004 и 2008 годах он вылетал из турнира в первом круге. В Пекине причиной его поражения также стало досадное недоразумение – его тренерам неправильно подсказали счет по ходу матча и на основании этого они выбрали для своего подопечного немерную тактику.