Արդեն մեկ ամիս է, ինչ մեկնարկել են Թբիլիսիի Սբ. Նշան հայկական եկեղեցու վերականգնողական աշխատանքները: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնեց ՀԱԵ Վիրահայոց թեմի առաջնորդ Տ. Վազգեն եպիսկոպոս Միրզախանյանը: «Վերականգնողական աշխատանքների շրջանակում Սերեբրյանայա փողոցում գտնվող եկեղեցին կամրացվի, կիրականացվեն ներքին նորոգումներ, և վերջնական արդյունքում կվերականգնվի նաև մայիսին փլուզված զանգակատունը»,- հաղորդեց նա` հավելելով, որ եկեղեցու ճարտարապետական և մշակութային նշանակություն ունեցող դրվագներն առանձնացվել և հատուկ խնամքով պահվում են` հետագայում կիրառվելու և եկեղեցու վերջնական տեսքը ձևավորելու համար:
Վազգեն եպիսկոպոս Միրզախանյանը նշեց, որ եկեղեցու վերականգնման աշխատանքներին մասնակցում են Վրաստանի հուշարձանների պահպանության գործակալության մասնագետները, որոնք ամբողջովին վերահսկում են իրավիճակը, որպեսզի նախանշված պլանից որևէ շեղում տեղի չունենա:
Մայիսի 13-ի լույս 14-ի գիշերը փլուզվել էր Թբիլիսիի Սբ.Նշան եկեղեցուն կից զանգակատունը: Փլուզման պատճառ էին հանդիսացել տարածաշրջանում վերջին օրերին տեղի ունեցած երկրաշարժերն ու Թբիլիսիում տեղացած հորդառատ անձրևները:

6 Август 2012 - 12:55 AMT
Уже месяц, как в церкви Сурб Ншан в Тбилиси проводят восстановительные работы. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сообщил предводитель епархии Армянской Апостольской церкви в Грузии, епископ Вазген Мирзаханян. “В рамках восстановительных работ церковь на ул. Серебряная будет укреплена, произведут внутренний ремонт, а в конечном итоге будет восстановлена также обрушившаяся в мае колокольня”,- сообщил он, добавив, что фрагменты церкви, которые имеют архитектурное и культурное значение, хранятся с особой тщательностью, чтобы в дальнейшем оформить окончательный вид церкви.
Епископ Вазген Мирзаханян отметил, что в восстановительных работах церкви принимают участие специалисты агентства по сохранению памятников Грузии, которые полностью контролируют ситуацию, чтобы не допустить каких-либо отклонений от утвержденного плана восстановления.
В ночь с 13-го на 14-ое мая обрушилась колокольня церкви Сурб Ншан в Тбилиси. Причиной обрушения стали последние землетрясения в регионе и проливные дожди в Тбилиси.