ԲԱՏԷ-ի ֆուտբոլիստ Ալեքսանդր Գլեբի խաղը մեծ ազդեցություն է թողել Չեմպիոնների լիգայի երրորդ որակավորման փուլում հունգարական «Դեբրեցենի» դեմ պատասխան խաղի հաջողության վրա, ասել է բելառուսական թիմի գլխավոր մարզիչ Վիկտոր Գոնչարենկոն:
Պատասխան խաղը կայացել է Դեբրեցենում և ավարտվել է հյուրերի հաղթանակով` 2:0 հաշվով: Առաջին խաղը, որը կայացել էր հուլիսի 31-ին, ավարտվել էր ոչ ոքի` 1:1 հաշվով: Այսպիսով, երկու խաղերի արդյունքում Չեմպիոնների լիգայի հաջորդ փուլ է անցել Զավեն Բադոյանի թիմը:
«Խաղի վրա մեծ ազդեցություն թողեց այն փորձը, որը մենք կուտակել ենք նմանատիպ խաղերի արդյունքում: Թիմը լիովին վստահ էր իր հաղթանակի վրա: Մենք կարողանում ենք վերլուծել հակառակորդի գործողությունները և օգտագործել նրանց թույլ կողմերը: Կարևոր էր և այն, որ կարողացել էինք գուշակել հակառակորդի մեկնարկային կազմը»,-ասել է Գոնչարենկոն:

8 Август 2012 - 06:21 AMT
Игра футболиста БАТЭ Александра Глеба оказала большое влияние на успех команды в ответном матче третьего квалификационного раунда Лиги Чемпионов с венгерским “Дебреценом”, сказал главный тренер белорусской команды Виктор Гончаренко.
Ответная встреча, прошедшая в Дебрецене, закончилась со счетом 0:2 в пользу гостей. Первый гол на 25-й минуте забил нападающий Дмитрий Мозолевский, затем на 59-й отличился Александр Володько. Первая игра, прошедшая 31 июля, завершилась ничьей 1:1. Таким образом, по сумме двух матчей в следующий этап Лиги чемпионов прошла команда Завена Бадояна.
“Сказался опыт, который мы накопили в таких противостояниях. Команда была полностью управляема и уверена в себе. Почему выступили лучше, чем в первом матче. Мы умеем анализировать действия соперника и пользоваться слабыми сторонами противника. Также удалось угадать со стартовым составом”, – сказал Гончаренко.