Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհակալություն է հայտնել իր հայ գործընկեր Սերժ Սարգսյանին հանրապետությունում ռուս ներդրողների համար բարենպաստ մթնոլորտ ստեղծելու համար, գրում է ՌԻԱ Նովոստին:
«Ես կցանկանայի շնորհակալություն հայտնել նրա համար, որ Հայաստանի ղեկավարությունն ավանդաբար աջակցում է մեր ներդրողներին ևվ և ցուցաբերում նրանց մշտական վարչական ուղեկցություն»,- ասել է Պուտինը չորեքշաբթի օրը Սարգսյանի հետ բանակցություններում:
Իր հերթին Սերժ Սարգսյանը հաղորդել է, որ ռուսական ներդրումները կազմում են Հայաստանում բոլոր արտասահմանյան ներդրումների գրեթե կեսը:

Президент России Владимир Путин поблагодарил своего армянского коллегу Сержа Саргсяна за создание в республике благоприятного климата для российских инвестиций, пишет РИА Новости.
"Я хотел бы Вас поблагодарить за то, что руководство Армении традиционно поддерживает наших инвесторов и нисколько не ставит в положение худшее, чем других инвесторов, но и оказывает им постоянное административное сопровождение и поддержку", – сказал Путин в среду на переговорах с Саргсяном.
Со своей стороны глава Армении сообщил, что российские инвестиции составляют почти половину от всех иностранных вложений в его стране.