Անգլիական ֆուտբոլային պրեմիեր լիգայի ակումբները պլանավորում են քննարկել նոր կանոնների ներմուծման հնարավորությունն աճող աշխատավարձերի, տրանսֆերային վճարումների վրա վերահսկողության համար: Թիմերի ներկայացուցիչների հանդիպումը պետք է կայանա սեպտեմբերի 11-ին: Քննարկման արդյունքը կարող է դառնալ լիգայում աշխատավարձերի վերին սահման ներմուծելու մասին որոշումը:
Վերջերս անգլիական ակումբները հրապարակել են վերջին ֆինանսական տարվա ընթացքում իրենց հաշիվների մասին տվյալները: Հաշվետվության համաձայն, 2010/2011 սեզոնում Անգլիայի 20 լավագույն թիմերի վնասները կազմել են 361 մլն ֆունտ: Միաժամանակ միայն 8 թիմեր են ֆինանսական տարին ավարտել շահույթով` վաստակելով 97,4 մլն ֆունտ: Մնացած 11 ակումբները կրել են 458 մլն ֆունտի վնաս, հաղորդում է championat.com-ը:

8 Август 2012 - 13:07 AMT
Клубы английской футбольной премьер-лиги планируют обсудить возможность введения нового правила для контроля за растущими зарплатами, трансферными выплатами и комиссиями агентам.
Встреча представителей команд должна состояться 11 сентября. Итогом обсуждения может быть решение о внедрении в лиге потолка зарплат.
Недавно английские клубы опубликовали данные о своих счетах за последний финансовый год. Согласно отчету, в сезоне-2010/2011 убытки 20 лучших команд Англии составили 361 млн фунтов.
При этом лишь восемь команд завершили финансовый год с прибылью, заработав на всех 97,4 млн фунт. Остальные 11 клубов потерпели убытки в размере 458 млн фунт, передает championat.com.