Ռուսաստանը խնդիրներ չունի Սոչիում 2014թ ձմեռային Օլիմպիական խաղերի կազմակերպման հետ, հայտարարել է ՄՕԿ նախագահ Ժակ Ռոգգեն:
Ռուսական ԶԼՄ-ներում վերջերս տեղեկատվություն է հայտնվել այն մասին, որ ափամերձ շրջաններում Օլիմպիական օբյեկտների կառուցումը ձգձգվում է: Մասնավորապես, ժամանակին շահագործման կարող է չհանձնվել Կենտրոնական օլիմպիական մարզադաշտը, որտեղ ծրագրվում է իրականացնել 2014թ խաղերի բացումը:
«Սոչի Օլիմպիական խաղերը հրաշալի են լինելու: Դրանց կազմակերպման հետ կապված խնդիրներ չկան»,-ասել է Ռոգգեն: Սոչիի ձմեռային Օլիմպիական խաղերը տեղի կունենան 2014թ փետրվարի 7-23:

9 Август 2012 - 14:01 AMT
Россия не испытывает проблем с организацией зимних Олимпийских игр 2014 года в Сочи, заявил президент Международного олимпийского комитета Жак Рогге.
В российских СМИ в последнее время появилась информация о том, что строительство олимпийских объектов в прибрежном кластере затягивается, в частности, могут быть не сданы в срок Центральный олимпийский стадион, на котором планируется проведение открытия игр-2014.
“Игры с Сочи будут великолепными. Нет никаких проблем с их организацией”, – сказал Рогге на встрече с журналистами на российской олимпийкой площадке Bosco Club в столице проведения летних Олимпийских игр 2012 года.