Օգոստոսի 6-10-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 74,305,352 ԱՄՆ դոլար 411.80 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 83,313,495 ԱՄՆ դոլար 413.59 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 12,200,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 413.47 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 2,550,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 413.42 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հուլիսի 30-ից օգոստոսի 5-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրվածվարկերի ծավալը կազմել է 30.1 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝ 40.4 մլնԱՄՆ դոլար, հաղորդում է ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

14 Август 2012 - 07:32 AMT
С 6 по 10 августа на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 74,305,352 долларов США по 415.80 драма/1 доллар США и продано 83,313,495 долларов США по 413.59 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 12,200,000 долларов США по 413.47 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 2,550,000 долларов США по 413.42 драма/1 доллар США.
С 30 июня по 5 августа объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 30.1 млрд драмов, а долларовых кредитов – 40.4 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.