Օգոստոսի 14-ին "ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ" ԲԲԸ-ում կայացել է 4,750,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 411.25 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 411.25 դրամ:
Ընդ որում օգոստոսի 14-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 412,04 դրամ`օգոստոսի 10-ի համեմատ նվազելով 0,93 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 509,16 դրամ` ավելանալով 2,24 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը ավելացել է 0,04 կետով` կազմելով 12,98 դրամ: Այս մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

14 Август 2012 - 12:25 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 14 августа было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму в 4,7 млн. драмов по среднему курсу 411,25 драма/$1 США. Цена закрытия составила 411,25 драма/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 14 августа составил 412,04 драма, сократившись по сравнению с 10 августа на 0.93 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 509,16 драма, увеличившись на 2.24 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0.04 п.п. – 12,98 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.