Օգոստոսի 15-ին Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականը Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական ստադիոնում ընկերական հանդիպում է անցկացնում Բելառուսի ընտրանու դեմ: Առաջին խաղակեսից 1:0 հաշվով հաղթում են հյուրերը, չնայած հայ ֆուտբոլիստները բազմաթիվ վտանգավոր պահեր են ստեղծել մրցակցի դարպասի մոտ:
Խաղի 2-րդ րոպեին Յուրա Մովսիսյանը հարվածեց աննշան շեղությամբ: Այնուհետև շատ նպաստավոր դիրքում հայտնվեց Մարկոս Պիզելլին, սակայն նրա հարվածից հետո գնդակը դիպավ դարպասաձողին: Իսկ Գևորգ Ղազարյանի հարվածից հետո վստահ գործեց Բելառուսի դարպասապահ Սերգեյ Վերմենկոն:
Ռոման Բերեզովսկին անսխալ գործեց Պավել Կոռնիլենկոյի հարվածից հետո, սակայն հավաքականին չկարողացավ փրկել Բռեսան Բառդինիի գոլից:
Տրիբունայից հանդիպմանը հետևում են ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:

15 Август 2012 - 17:09 AMT
Сборная Армении проигрывает после первого тайма сборной Белоруссии в товарищеском матче, проходящем в Ереване на Республиканском стадионе им. Вазгена Саркисяна. На последней минуте первого тайма счет открыл Ренан Брессан.
Следует отметить, что первая половина матча проходила при значительном преимуществе сборной Армении, однако армянские футболисты не смогли реализовать ряд прекрасных возможностей для взятия ворот.
На матче присутствуют премьер-министр Армении Тигран Саркисян, министр обороны Сейран Оганян и мэр Еревана Тарон Маркарян.