Հայաստանի հունահռոմեական ըմբշամարտի հավաքականի երկրորդ մարզիչ Սամվել Գևորգյանը լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշեց, որ իրենք մինչև Օլիմպիական խաղերին էլ համոզված էին, որ մեդալներով են վերադառնալու:
«Մեր թիմն իսկապես շատ պատրաստված և ուժեղ է: Ճիշտն ասած, մենք ոսկե մեդալներ էինք սպասում, սակայն ինչ-որ բան չհերիքեց ու հիմա աշխատելու ենք այն բոլոր սխալների վրա, որոնք թույլ ենք տվել: Գիտեք, բարդ էր մեզ համար ոսկե մեդալ բաց թողնելը, սակայն Օլիմպիական թե արծաթե և թե բրոնզե մեդալները ևս մեծ պատիվ են»,- ասաց Գևորգյանը:
Նշենք, որ Օլիմպիական խաղերում հունահռոմեական ըմբշամարտից արծաթե մեդալի էր արժանացել Արսեն Ջուլֆալակյանը (75 կգ), իսկ բրոնզե մեդալակիր էր դարձել Արթուր Ալեքսանյանը (96 կգ):
Սամվել Գևորգյանը նշեց, որ նոյեմբերին կկայանա Հայաստանի առաջնությունը, որից էլ կձավորվի հավաքականը:
«Մեր Ռոման Ամոյանը և Յուրի Պատրիկեևը շարունակում են մարզվել, ու նրանք էլ կմասնակցեն առաջնությանը:
Միգուցե Յուրան մի որոշ ժամանակ կհանգստանա, բայց նորից կվերադառնա ու կպատրաստվի արդեն հաջորդ Օլիմպիադային»,- շարունակեց մարզիչը:
Տարվա վերջին ըմբիշները կմասնակցեն նաև Եվրոպայի թիմային առաջնությանը, ու արդեն մյուս տարվա սկզբին արդեն ելույթ կունենան Եվրոպայի առաջնությանը:

18 Август 2012 - 10:05 AMT
Второй тренер сборной Армении по греко-римской борьбе Самвел Геворкян в беседе с журналистами отметил, что они и до начала Олимпийских игр были уверены, что вернутся домой с медалями.
“Наша команда и на самом деле очень подготовленная и сильная. Честно говоря, мы надеялись на золотые медали, однако, для этого нам чего-то не хватило, и в настоящее время мы работаем над допущенными ошибками. Знаете, довольно трудно терять золотую медаль, хотя ценна любая Олимпийская медаль: и серебряная, и бронзовая”,- сказал Геворкян.
Отметим, что на Олимпиаде в Лондоне серебряную медаль завоевал греко-римский борец Арсен Джаулфалакян (75 кг), а бронзовым призером стал Артур Алексанян (96 кг).
Самвел Геворкян отметил, что в ноябре состоится Чемпионат Армении, после чего и сформируется сборная страны. “Наши Роман Амоян и Юрий Патрикеев продолжают тренироваться, и именно они примут участие в чемпионате. Возможно, Юра некоторое время будет отдыхать, но по возвращении он сразу же начнет подготовку к следующей Олимпиаде”, – сказал тренер.
В конце года армянские греко-римские борцы примут участие в командном чемпионате Европы, и уже в начале следующего года они выступят в ЧЕ.