Ընդառաջ գնալով հաճախորդների ցանկությանը` «Ամերիաբանկը» «Կատարյալ ավանդի» գործողության ժամկետը երկարաձգել է մինչև սույն թվականի հոկտեմբերի 1-ը: «Կատարյալ» ավանդային ակցիայի արդյունքները վկայում են Բանկի նկատմամբ հասարակության ունեցած մեծ վստահության և ավելին իրագործելու ազատությունից օգտվելու ցանկության մասին»,-ասվում է բանկի մամլ հաղորդագրությունում:
Չնայած նրան, որ «Կատարյալ» ավանդը հիմնականում գործել է արձակուրդային ակտիվ շրջանում` մայիսի 15-ից-օգոստոսի 15-ը, այնուհանդերձ գրանցվել են շատ խոսուն արդյունքներ: Ակցիայի գործողության երեքամսյա ժամկետում ներգրավվել է շուրջ 3,4 մլրդ դրամի ավանդ` առանց արդեն գործող ավանդների վերաձևակերպման:
Ակցիայի գործողության նոր ժամանակահատվածում «Կատարյալ» ավանդի պայմանները մնում են անփոփոխ` հետաքրիր ու յուրօրինակ` կատարյալ ժամկետ, երբ յուրաքանչյուր ամսվա համար նախատեսվում է 1օր ավել, ինչը նշանակում է, որ ներդրված ավանդի մեկ տարվա տոկոսագումարները հաշվարկվում են լրացուցիչ 12 օրվա համար ևս, կատարյալ պայմաններ, երբ ավանդատուն իր հայեցողությամբ ավանդի տոկասագումարը կարող է ստանալ ավանդը ներդնելու պահին կամ ավանդի ժամկետի ավարտին,կատարյալ ապահովագրություն` ավանդի 100% ապահովագրություն «Ռոսգոսստրախ-Արմենիա» ԱՓԲԸ կողմից:
«Կատարյալ» ավանդն ընձեռում է լրացուցիչ հնարավորություն. Ամերիաբանկում գործող ժամկետային ավանդ ունեցող ֆիզիկական անձը կարող է օգտվել «Կատարյալ» ավանդից, այսպես` երբավանդի գործողության ավարտին մնում է առավելագույնը 2 ամիս, կարելի է գործող ավանդը երկարաձգել ներկայացված ավանդային ակցիայի պայմաններով` առանց կորցնելունախորդավանդի հաշվեգրված տոկոսագումարները:

Идя навстречу желанием клиентов, ЗАО «Америабанк» продлил срок действия акции по «Совершенному вкладу» до 1 октября текущего года. «Результаты этой акции свидетельствуют о повышенном доверии общества по отношению к банку и желании воспользоваться большими возможностями», – говорится в сообщении пресс-службы банка.
Несмотря на то, что акция действовала в самый активный период отпусков (с 15 мая по 15 августа), тем не менее, по этому вкладу удалось привлечь порядка 3,4 млрд драмов, без учета переоформления уже действующих в банке вкладов.
Преимущество новой услуги заключается в том, что процентная ставка по вкладу ежемесячно будет рассчитываться на один день больше, то есть в годовом разрезе процентная ставка будет рассчитана еще на 12 дополнительных дней. Начисленные проценты на сумму вклада клиент по своему усмотрению может получить как вначале, так и после завершения срока вклада.
Другими важными преимуществами услуги «Совершенный вклад» является стопроцентное его страхование со стороны компании «Росгосстрах Армения», а также предоставление по желанию клиента платежной карты с двухгодичным бесплатным сроком обслуживания.
Еще одно преимущество заключается в том, что физлица, имеющие вклады в банке, до окончания срока которых остается максимум 2 месяца, могут переоформить его в «Совершенный» вклад без потери процентов.