Հայաստանում 2012 թվականի հուլիսին միջին ամսական անվանական աշխատավարձը 2011-ի նույն շրջանի համեմատ աճել է 1,8 տոկոսով` կազմելով 120 471 դրամ: Ընդ որում ամսական կտրվածքով աշխատավարձի ցուցանիշը աճել է 1,8 տոկոսով: Միաժամանակ 2012թ. հունվար-հուլիսին 2011-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ աշխատավարձի աճը կազմել է 4,6 տոկոս` հասնելով 116 928 դրամի:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, պետական կազմակերպություններում 2012թ. հուլիսին աշխատավարձը 2011-ի նույն շրջանի համեմատ աճել է 2,3 տոկոսով` կազմելով 100 016 դրամ, իսկ ամսական կտրվածքով աճը կազմել է 5,7 տոկոս: Ընդ որում 2012թ. հունվար-հուլիսին 2011թ. նույն ժամանակահատվածի համեմատ պաշտոնյաների աշխատավարձի աճը կազմել է 4,2 տոկոս` հասնելով 93 903 դրամի:
Ոչ պետական կազմակերպություններում աշխատավարձի աճը հուլիսին կազմել է 1,2 տոկոս` հասնելով 143 888 դրամի: Ընդ որում 2012թ. հուլիսին հունիսի համեմատ գրանցվել է 1,1 տոկոս աճ: Միաժամանակ 2012թ. հունվար-հուլիսին 2011թ. նույն հատվածի համեմատ աշխատավարձերի աճը կազմել է 4,6 տոկոս` հասնելով 143 985 դրամի:

Среднемесячная номинальная заработная плата в Армении в июле 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года увеличилась на 1,8%, составив 120 471 драмов. При этом в месячном разрезе показатель зарплаты увеличилась также на 1,8%. Одновременно в январе-июле 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года рост зарплаты составил 4,6% – до 116 928 драмов.
Как сообщает Национальная статистическая служба Армении, в госорганизациях среднемесячная зарплата в июле 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года увеличилась на 2,3%, составив 100 016 драмов, а в месячном разрезе рост составил 5,7%. При этом в январе-июле 2012 года по сравнению с тем же периодом 2011 года рост зарплаты у чиновников составил 4,2% – до 93 903 драмов.
В негосударственных организациях рост зарплаты в июле 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года составил 1,2% – до 143 888 драмов, при этом в июле по сравнению с июнем 2012 года был зафиксирован спад на уровне 1,1%. Одновременно в январе-июле 2012 года по сравнению с тем же периодом 2011 года рост зарплаты составил 4,6% – до 143 985 драмов.