Օգոստոսի 20-ին ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա ֆոնդային բորսայում կատարվել է 100 հազար դրամի առք և վաճառք 1 դոլարի դիմաց 411,50 դրամ միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 1 դոլարի դիմաց 411.50 դրամ:
Միաժամանակ, օգոստոսի 20-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 410,97 դրամ` կրճատվելով օգոստոսի 19-ի համեմատ 0,16 կետով: 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 506,85 դրամ` կրճատվելով 1,64 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 12,83 դրամ` կրճատվելով 0,06 կետով: Այդ մասին հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը:

20 Август 2012 - 13:41 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 20 августа было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму в 100 тыс. драмов по среднему курсу 411,50 драма/$1 США. Цена закрытия составила 411,50 драма/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 20 августа составил 410,97 драма, сократившись по сравнению с 17 августа на 0.16 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 506,85 драма, сократившись на 1.64 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0.06 – до 12,83 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.