Ֆուտբոլի արքա Պելեն հանդես կգա 2014-ի ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության և 2016-ի Օլիմպիադայի գլոբալ դեսպանի դերում, որոնք տեղի կունենան նրա հայրենիքում` Բրազիլիայում: Նա քառամյա պայմանագիր է ստորագրել MediaCom Sport գործակալության հետ և կհայնտվի գովազդային հոլովակներում ու պրոմոակցիաներում:
Գործակալության հետ ամեն տարի կնքվող գործարքների ընդհանուր գումարը կազմում է 25 մլրդ դոլար, իսկ MediaCom Sport-ի գործընկերների շարքում են այնպիսի ապրանքանիշներ, ինչպիսիք են Procter & Gamble, Dell and Volkswagen Group:
Փորձագետների կարծիքով, հանդես գալով գլոբալ դեսպանի դերում, Պելեն կկարողանա մի շարք շահավետ պայմանագրեր կնքել հովանավորների հետ

22 Август 2012 - 09:18 AMT
Король футбола Пеле выступит в роли глобального посла чемпионата мира – 2014 по футболу и летней Олимпиады-2016, которые пройдут у него на родине в Бразилии. Он подписал четырехлетний контракт с агентством MediaCom Sport и будет появляться в рекламных роликах и промоакциях.
Общая сумма сделок, ежегодно заключаемых агентством, составляет 25 млрд долларов, а среди партнеров MediaCom Sport числятся такие бренды, как Procter & Gamble, Dell and Volkswagen Group. По мнению экспертов, выступая в роли посла чемпионата мира и Олимпиады в Рио-де-Жанейро, Пеле сможет заключить ряд выгодных контрактов со спонсорами.