Հայտնի ամերիկացի մասնագետ Բրեդ Գիլբերտը Twitter-ի իր միկրոբկոգում գրել է, որ Դավիթ Նալբանդյանի և Խուան Մարտին Դել Պոտրոյի միջև խաղը, կարծես թե, US Open-ի առաջին շրջանի ամենահետաքրքիր խաղն է լինելու:
Վերջին անգամ Դել Պոտրոն ու Նալբանդյանը պաշտոնական խաղերում հանդիպել են 2008-ին: Ընդհանուր առմամբ, նրանք խաղացել են 4 անգամ, և առջևում է Նալբանդյանը` 3:1 հաշվով:
ԱՄՆ բաց առաջնությունը մեկնարկում է օգոստոսի 27-ին և կավարտվի սեպտեմբերի 9-ին: Նալբանդյանը Էդուարդո Շվանկի հետ հանդես կգա զուգախաղում, վիճակահանությունը տեղի կունենա օգոստոսի 27-ին:

Известный американский специалист Брэд Гилберт в своем микроблоге в Twitter написал, что матч US Open между Давидом Налбандяном и Хуаном Мартином Дель Потро – это, кажется, самая интересная встреча первого раунда US Open.
Налбандян и Дель Потро в последний раз в официальных матчах сыграли в 2008 году. В общем счету, они сыграли четыре раза, и Налбандян пока ведет со счетом 3:1.
Открытый чемпионат США стартует 27 августа и завершится 9 сентября. Налбандян с Эдуардо Шванком выступит в парном разряде, жеребьевка состоится 27 августа.