Հայաստանի Պետական Երիտասարդական Նվագախումբը մեկնարկում է իր նոր համերգաշրջանը: Առաջին համերգը տեղի կունենա օգոստոսի 27-ին` ժամը 21:00-ին, Ստեփանակերտի Վերածննդի Հրապարակում և նվիրվում է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությանը: Հայաստանի Պետական Երիտասարդական Նվագախմբի (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյան) համերգը տեղի կունենա Արցախի Պետական Երգչախմբի մասնակցությամբ: Համերգին ելույթ կունենան նաև մենակատարներ` Մերի Մովսիսյանը (սոպրանո), Մարիաննա Մարտիրոսյանը (սոպրանո) և ՀՀ վաստակավոր արտիստ Գևորգ Հակոբյանը (բարիտոն):
Համերգի ընթացքում կհնչեն Արամ Խաչատրյանի, Բարսեղ Կանաչյանի, Արմեն Տիգրանյանի, Հեկտոր Բեռլիոզի, Սերգեյ Ռախմանինովի, Ջակոմո Պուչինիի, Մորիս Ռավելի, Գեորգ Ֆրիդերիկ Հենդել, Էնիո Մորիկոնեի, Մարինե Ալեսի և Ջոն Վիլյամսի ստեղծագործությունները:

24 Август 2012 - 12:27 AMT
Государственный молодежный оркестр Армении объявляет о старте нового концертного сезона. Первый концерт состоится 27 августа в 21:00 часов в Степанакерте на площади Возрождения и будет посвящен Нагорно-Карабхской Республике.
Концерт Государственного молодежного оркестра Армении (художественный руководитель и главный дирижер Сергей Смбатян) состоится с участием Государственного хора Арцаха.
В концерте также выступят солисты Мэри Мовсисян (сопрано), Марианна Мартиросян (сопрано) и заслуженный артист РА Геворк Акопян (баритон).
В ходе концерта прозвучат произведения Арама Хачатуряна, Барсега Каначяна, Армена Тиграняна, Гектора Берлиоза, Сергея Рахманинова, Джаккомо Пуччини, Мориса Равеля, Георга Федерика Генделя, Энио Морриконе, Марины Алес и Джона Вильямса.