Օգոստոսի 20-24-ն ընկած ժամանակահատվածում իրականացված գործարքներն են. արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 71,612,845 ԱՄՆ դոլար 409.92 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 92,747,602 ԱՄՆ դոլար 410.97 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 8,650,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 409.91 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 250,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 409.25 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Օգոստոսի 13-19-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 27.9 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝ 42.7 մլն ԱՄՆ դոլար:

С 20 по 24 августа на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 71,612,845 долларов США по 409.92 драма/1 доллар США и продано 92,747,602 долларов США по 410.97 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 8,650,000 долларов США по 409.91 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 250,000 долларов США по 409.25 драма/1 доллар США.
С 13 по 19 августа объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 27.9 млрд драмов, а долларовых кредитов – 42.7 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.