Դոնեցկի «Շախտյորի» երկրպագուները Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանին ընտրել են օգոստոսի լավագույն ֆուտբոլիստ: Ինչպես հաղորդում է «Շախտյորի» պաշտոնական կայքը, Մխիթարյանը հավաքել է ձայների բացարձակ մեծամասնություն` 91.78 տոկոս:
Հարկ է նշել, որ հայ կիսապաշտպանը 7 տուրերում խփած 11 գնդակով միանձնյա գլխավորում է Ուկրաինայի առաջնության ռմբարկուների մրցավազքը:
Երկրորդ հորիզոնականում է Անդրեյ Պյատովը, ով հավաքել է ձայների 2.56 տոկոսը, երրորդ հորիզոնականը կիսում են Դարիո Սրնան և Մարկո Դևիչը` հավաքելով 1.03-ական տոկոս:
Լավագույ ֆուտբոլիստը ճանաչվում է ոչ միայն կայքում տեղի ունեցող քվեարկությամբ, այլ նաև սպորտային լրագրողների և «Շախտյորի» վետերանների շրջանում իրականացվող հարցումների արդյունքում: Նրանց քվեարկության մասին հայտնի կդառնա ակումբի ամսագրի ` սեպտեմբերին լույս տեսնող համարում:

Болельщики донецкого “Шахтера” выбрали полузащитника сборной Армении Генриха Мхитаряна лучшим футболистом “горняков” в августе. Как сообщает официальный сайт “Шахтера”, Мхитарян набрал абсолютное большинство голосов – 91,78% (358 респондентов).
Следует отметить, что армянский полузащитник с 11 мячами в 7 турах единолично возглавляет гонку бомбардиров чемпионата Украины.
На втором месте в голосовании оказался голкипер “горняков” Андрей Пятов – его поддержали 10 (2,56%) респондентов. Третье место разделили Дарио Срна и Марко Девич, набравшие по 4 (1,03%) голоса.
Лучший футболист месяца определяется не только голосованием на сайте, но и опросом спортивных журналистов и ветеранов «Шахтера». О том, как распределились их голоса, можно будет узнать в сентябрьском выпуске клубного журнала.