Հոկտեմբերին Հայաստանը կպայքարի Իտալիայի ֆուտբոլի հավաքականի դեմ: Այս մասին երկուշաբթի օրը հաղորդել է ՀՀ ԱԳ փոխնախարար Զոհրաբ Մնացականյանը` Երևանում «Հայ-իտալական առևտրայի ընկերակցություն. Իրավական անձանց միության» բացման ժամանակ:
Ընդ որում Մնացականյանը հույս է հայտնել, որ «անկախ խաղից, հաշիվը մեր օգտին է լինելու»` հավելելով, որ ֆուտբոլային մրցախաղը թույլ կտա երկու ժողովուրդներին շփվել և լավ ժամանակ անցկացնել Հայաստանում:
Խաղի նման ելքի կանխատեսումների հետ չի համաձայնել Իտալիայի ԱԳՆ պետքարտուղար, ԱԳ փոխնախարար Մարթա Դասսուն, ընդգծելով, որ հաղթելու է Իտալիան, քանի որ իրենք ունեն Մարիո Բալոտելլի և Մարիո Մոնտի:

В октябре Армения поборется с футбольной сборной Италии. Об этом в понедельник заявил заместитель министра иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян в ходе открытия в Ереване "Армяно-итальянского торгового объединения – Союза юридических лиц".
При этом Мнацаканян выразил надежду на то, что «независимо от игры, счет будет в нашу пользу».
Он выразил надежду на то, что футбольное состязание позволит двум народам пообщаться и провести хорошее время в Армении.
С такими прогнозами итога игры не согласилась госсекретарь Министерства иностранных дел Италии, заместитель главы МИД Марта Дассу, подчеркнув, что победа будет за Италией, поскольку у них есть Марио Балотелли и Марио Монти.