Օգոստոսի 28-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,300,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 410 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 410 դրամ:
Ընդ որում օգոստոսի 28-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 409,68 դրամ`օգոստոսի 27-ի համեմատ նվազելով 0,02 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 514,07 դրամ` ավելանալով 1,25 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0,08 կետով` կազմելով 12,80 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 28 августа было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму в 2,3 млн. драмов по среднему курсу 410 драмов/$1 США. Цена закрытия составила 410 драмов/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 28 августа составил 409,68 драма, сократившись по сравнению с 27 августа на 0.02 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 514,07 драма, увеличившись на 1.25 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0.08 – до 12,80 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.