«Ֆրանս Տելեկոմ» ընկերությունը Հայաստանում ներդրել է 250 մլն եվրո: Այդ մասին օգոստոսի 29-ին Երևանում մամլո ասուլիսում հաղորդել է «Օրանժ-Ֆրանս Տելեկոմ» խմբի եվրոպական շուկաների գծով փոխնախագահ Բենուա Շինը: «Այսօր «Օրանժ» ընկերությունը Հայաստանի շուկայում ներկայացված է արդեն շուրջ 3 տարի և, լինելով 3-րդ օպերատորը, ունի 600-հազարանոց բաժանորդային բազա»,- հայտարարել է նա:
Բենուա Շինը գտնվում է Հայաստանում «Օրանժ Արմենիա» ընկերության նոր գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիտբերին ներկայացնելու համար, ով փոխարինելու է ընկերության գործող ղեկավար Բրունո Դյութուային արդեն հաջորդ շաբաթվանից: Ինչպես հայտնել է Շինը, ընկերության գործունեության ընթացքում նրա նպատակը եղել է ոչ թե մեծ բաժանորդային բազա ստեղծելը, այլ նորարարական և բարձրորակ ծառայություններ ներմուծելը, բնակչության համար դրանց մատչելիությունը բարձրացնելը:
«Եվ այդ ամենն օգնել է մեզ հասնել դրված նպատակին` դառնալ երկրի սիրված ապրանքանիշը: Մեր եռամսյակային տվյալները վկայում են այդ մասին»,- ասել է Բենուա Շինը:

29 Август 2012 - 09:43 AMT
Компания “France Telecom’’ инвестировала в Армению 250 мнл евро, об этом на пресс-конференции в Ереване 29 августа сообщил вице-президент группы “Orange – France Telecom” по европейским рынкам Бенуа Шин.
“Сегодня компания “Orange’’ на рынке Армении представлена уже около 3 лет и будучи 3-им оператором имеет 600-тысячную абонентскую базу”,-заявил он.
Бенуа Шин находится в Армении для представления нового генерального директора компании “Orange Армения’’ Франсиса Желибтера, который заменит действующего руководителя компании Бруно Дютуа уже со следующей недели. Как сообщил вице –президент “Orange – France Telecom”, за период деятельности компании ее целью было не создание большой абонентской базы, а внедрение инновационных и высококачественных услуг, повышение их доступности для населения.
“И все это помогло нам добиться поставленной цели–стать любимым брендом страны. И наши квартальные данные свидетельствуют об этом”,-подчеркнул Бенуа Шин.