«Ֆրանս Տելեկոմ» ընկերությունը Հայաստանում ներդրել է 250 մլն եվրո: Այդ մասին օգոստոսի 29-ին Երևանում մամլո ասուլիսում հաղորդել է «Օրանժ-Ֆրանս Տելեկոմ» խմբի եվրոպական շուկաների գծով փոխնախագահ Բենուա Շինը: «Այսօր «Օրանժ» ընկերությունը Հայաստանի շուկայում ներկայացված է արդեն շուրջ 3 տարի և, լինելով 3-րդ օպերատորը, ունի 600-հազարանոց բաժանորդային բազա»,- հայտարարել է նա:
Բենուա Շինը գտնվում է Հայաստանում «Օրանժ Արմենիա» ընկերության նոր գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիտբերին ներկայացնելու համար, ով փոխարինելու է ընկերության գործող ղեկավար Բրունո Դյութուային արդեն հաջորդ շաբաթվանից: Ինչպես հայտնել է Շինը, ընկերության գործունեության ընթացքում նրա նպատակը եղել է ոչ թե մեծ բաժանորդային բազա ստեղծելը, այլ նորարարական և բարձրորակ ծառայություններ ներմուծելը, բնակչության համար դրանց մատչելիությունը բարձրացնելը:
«Եվ այդ ամենն օգնել է մեզ հասնել դրված նպատակին` դառնալ երկրի սիրված ապրանքանիշը: Մեր եռամսյակային տվյալները վկայում են այդ մասին»,- ասել է Բենուա Շինը:

France Telecom invested euro 250 mln. in Armenia, Executive Vice President of Europe for France Telecom-Orange said.
“As the third mobile operator to have entered Armenia’s market, Orange Company currently boasts subscriber base of 600 thousand,” Benoit Scheen said.
Mr. Scheen has arrived in Armenia to introduce Orange Armenia’s new CEO Francis Gelibter who will replace Bruno Duthoit on the post September 3.
“Ever since the company opened representation in Armenia, it aimed to introduce innovative and high-quality services, as well as boost their availability to general population rather than create a large customer base. All this helped us become the most preferred brand in the country,” he said.