Հայաստանի սպորտի և երիտասարդության հարցերի փոխնախարար Խաչիկ Ասրյանը կոչ է արել բոլոր ցանկացողներին մինչև սեպտեմբերի 17-ը հայտեր ուղարկել Հայաստանի վարչապետի ֆուտբոլային գավաթին մասնակցելու համար: Նրա խոսքով, միջոցառումը պլանավորված է հոկտեմբերի 15-ին: Այդ մասին նա ասել է Հայաստանի կառավարության նիստից հետո հայտարարությունների ժամին:
Հայաստանի վարչապետի գավաթին մասնակցում են պետական գերատեսչությունների ֆուտբոլային թիմերը: Միջոցառումն ուղղված է պետական կառավարման մարմիններում զանգվածային սպորտի զարգացմանը և առողջ կենսակերպի ամրապնդմանը:

30 Август 2012 - 08:22 AMT
Заместитель министра спорта и по делам молодежи Армении Хачик Асрян призвал всех желающих до 17 сентября направить заявки для участия в футбольном кубке премьер-министра Армении. По его словам мероприятие запланировано на 15 октября. Об этом он сказал в час заявлений после заседания правительства РА.
В футбольном кубке премьер-министра Армении принимают участие футбольные команды госведомств. Мероприятие направлено на развитие массового спорта в органах госуправления и укоренение здорового образа жизни.