Եվրոպական կենտրոնական բանկը բոլոր ուժերով կաշխատի պահել միասնական եվրոպական արժույթը՝ իրականացնելով Ֆրանսիայի և Գերմանիայի ծրագրերը: Հաշվի առնելով գերատեսչության ղեկավար Մարիո Դրագիի զբաղվածությունը և այն, որ նա անսպասելի հրաժարվեց մասնակցել առաջիկա քննարկմանը, կարելի է մտածել, որ Եվրոպայի կենտրոնական ֆինանսական կարգավորողը լուրջ միջոցներ է նախապատրաստում արժույթի հարցում: Ինքը Դրագին նշել է, որ միասնական ֆինասավարկային քաղաքականությունը կարող է երբեմն բացառիկ միջոցներ պահանջել: Անշուշտ, թե դրանք ինչ միջոցներ են, չի ասվում: Սակայն, հավանական է, որ ԵԿԲ-ն հանդես է գալիս որպես եվրոյի գոտու խնդրահարույց բաժնետոմսերի գնորդ՝ նպատակ ունենալով կայունացնել իրավիճակը տարածաշրջանի պարտքային խնդիրների առումով:
Ֆինանսական կարգավորողը բացահայտ խոսում է եվրոյի հետագա մեղմացման ու հնարավոր «բացասական հետևանքների» մասն:
Տեխնիկական տեսակետից FOREX CLUB-ն ակնկալում է, որ շարժ կարձանագրվի 1,2570 և 1,2480 գնային դիապազոնում և գերադասում է վաճառել 1,2480 սկսած:

Возможностей для стабилизации стоимости евро достаточно в европейских финансовых механизмах, именно в этом убеждена канцлер Германии Ангела Меркель.
Европейский центральный банк всеми силами будет удерживать единую европейскую валюту и впредь, реализуя планы тандема Франции и Германии. Учитывая высокую занятость главы ведомства Марио Драги и его неожиданный отказ участвовать в обсуждении предстоящего количественного смягчения со стороны ФРС, можно задуматься о серьезной подготовке нестандартных мер центрального финансового регулятора Европы в отношении валюты. Сам Драги отметил, что единая денежно-кредитная политика может временами требовать принятия исключительных мер. Конечно, о том, что это за меры он не распространился. Но есть вероятность того, что ЕЦБ выступит в роли скупщика проблемных активов – облигаций стран зоны евро для стабилизации ситуации с долговыми проблемами региона.
В то время пока обсуждаются дальнейшие меры по выравниванию финансовой лодки еврозоны, ФРС открыто говорит о дальнейшем смягчении евро и возможных «негативных побочных эффектах" такого шага, чем собственно, только подогревает интерес участником рынка выходить из доллара.
С технической точки зрения FOREX CLUB ожидает продолжения движения в ценовом канале с диапазоном 1,2570 и 1,2480 и предпочитаем продавать от 1,2480.