ՀՀ փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանն այսօր ընդունեց ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության (ՄԶԳ) հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Չիմա Ջեթինդերին` առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
Ինչպես հաղորդում է տարածքային կառավարման նախարարության մամլո ծառայությունը, փոխվարչապետը նախ շնորհակալության հայտնեց համատեղ արդյունավետ աշխատանքի համար` ընդգծելով, որ ՄԶԳ-ն կառավարության կարևոր գործընկերներից է և աջակից է եղել տարբեր ոլորտներում նախաձեռնված բարեփոխումներին:
Նա հատկապես գոհունակություն հայտնեց մարզերում և համայնքներում ՄԶԳ աջակցությամբ իրականացվող ծրագրերի կապակցությամբ, որոնք մի կողմից ուղղված են տեղական կառավարման համակարգի զարգացմանը, մյուս կողմից` համայնքներում տեղական նշանակություն ունեցող խնդիրների լուծմանը: Ըստ փոխվարչապետի` այս բաղադրիչների համադրումն է նաև ծրագրերի արդյունավետության գրավականը: Նա հատկապես առանձնացրեց ՄԶԳ-ի աջակցությամբ «Քաունթերփարթ ինթերնեշնլ» կազմակերպության կողմից իրականացվող «Քաղաքացիական հասարակության և տեղական ինքնակառավարման աջակցության ծրագիրը»:
Փոխվարչապետը նաև ընդգծեց Չ. Ջեթինդերի անձնական ջանքերը և նրան հանձնեց Տարածքային կառավարման նախարարության հուշամեդալը:
ԱՄՆ ՄԶԳ հայաստանյան գրասենյակի ղեկավարն իր հերթին ադյունավետ համարեց համագործակցությունը: Անդրադառնալով տարածքների զարգացման խնդրին` նա այդ նպատակի համար կարևորեց ռեսուրսների համախմբումը: Նշելով, որ ՄԶԳ կողմից Հայաստանում իրականացվող ծրագրերը կշարունակվեն` Չ. Ջեթինդերը վստահություն հայտնեց, որ հետագայում ևս կպահպանվի փոխգործակցության բարձր մակարդակը:

30 Август 2012 - 17:53 AMT
Вице-премьер, министр территориального управления Армении Армен Геворкян принял в четверг руководителя армянского офиса Агентства США по международному развитию (USAID) Джатиндер Чиму в связи с завершением ее миссии в Армении.
Как сообщает пресс-служба Минтерриториального управления, вице-премьер, прежде всего, выразил благодарность за эффективную совместную работу, подчеркнув, что USAID – один из важных партнеров правительства и оказывало содействие инициированным в разных сферах реформам.
Он выразил особое удовлетворение в связи с реализуемыми в областях Армении программами при содействии USAID, которые, с одной стороны, направлены на развитие системы местного управления, а с другой – на решение в общинах проблем, имеющих местное значение.
Вице-премьер подчеркнул личные усилия Джатиндер Чимы и вручил ей памятную медаль Министерства территориального управления.
В свою очередь, руководитель армянского офиса USAID США, в свою очередь, назвала сотрудничество эффективным. Коснувшись проблемы развития территорий, она отметила важность мобилизации ресурсов для этой цели.
Подчеркнув, что реализуемые в Армении программы будут продолжаться, Д.Чима выразила уверенность в том, что и в дальнейшем будет сохранен высокий уровень взаимного сотрудничества.