«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3,45 մլն դոլարի առք և վաճառք` 408,00 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 408,00 դրամ:
Ընդ որում օգոստոսի 31-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 408,63 դրամ`օգոստոսի 30-ի համեմատ նվազելով 0,49 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 513,48 դրամ` նվազելով 1,01 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0,08 կետով` կազմելով 12,60 դրամ: Այս մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

31 Август 2012 - 11:58 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 31 августа было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму в 3,45 млн. драмов по среднему курсу 408,00 драмов/$1 США. Цена закрытия составила 408,00 драмов/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 31 августа составил 408,59 драма, сократившись по сравнению с 30 августа на 0.53 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 513,43 драма, сократившись на 0.06 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0.08 – до 12,60 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.