Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախումբը սեպտեմբերի 2-ին և 3-ին ելույթ կունենա Օդեսայում: Համերգները տեղի կունենան սեպտեմբերին Օդեսայում Քաղաքի օրվան նվիրված տոնակատարությունների շարքում անցկացվող «Օդեսան դիմավորում է ընկերներին» արվեստի և մշակույթի 2-րդ միջազգային փառատոնի շրջանակներում: Նախորդ տարվա համերգի հաջողությամբ պայմանավորված` այս տարի նույնպես նվագախումբը փառատոնի կազմակերպիչների կողմից մասնակցության հրավեր է ստացել:
Երիտասարդական նվագախումբը ելույթ կունենա Օդեսայի պետական ֆիլհարմոնիայում` գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի ղեկավարությամբ ներկայացնելով վառ և բազմաժանր համերգային ծրագիր: Վերջինս կներառի Ե. Դոգայի, Ա. Պետրովի, Ա. Էշփայի, Է. դի Կապուայի, Ջ. Պուչինիի, Է. Գրիգի, Խ. Ռոդրիգոյի, Լ. Դեսյատնիկովի, Ա. Գայնուլլինի, Ա. Պիացոլլայի, Ղ. Սարյանի, Տ. Չուխաջյանի, Ս. Ռախմանինովի, Պ. Չայկովսկու, Ռ. Շեդրինի և Մ. Ռավելի ստեղծագործությունները: Որպես մենակատարներ հանդես կգան Անդրեյ և Միխայիլ Իվանովները (կոնտրաբաս և դաշնամուր), Միխայիլ Մունթյանը (տենոր), Դմիտրի Իլլարիոնովը (կիթառ), Մաքսիմ Ռիսանովը (ալտ), Այդար Գայնուլլինը (բայան), Գևորգ Հակոբյանը (բարիտոն), Եկատերինա Մեչետինան (դաշնամուր), Նարեկ Հախնազարյանը (թավջութակ) և Դմիտրի Բեռլինսկին (ջութակ), հաղորդում է ՀՊԵՆ հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:

Государственный молодежный оркестр Армении (художественный руководитель и главный дирижер Сергей Смбатян) 2 и 3 сентября выступит в Одессе.
Концерты состоятся в рамках праздничных мероприятий, посвященных Дню города в ходе 2-го международного фестиваля искусства и культуры “Одесса встречает друзей”.
Молодежный оркестр под руководством Сергея Смбатяна выступит в зале Государственной филармонии Одессы. В программу концерта вошли произведения Е. Доги, А. Петрова, А. Эшпая, Э. ди Капуа, Дж. Пуччини, Э. Грига, Х. Родриго, Л. Десятникова, А. Гайнуллина, А. Пьяццоллы, К. Сарьяна, Т. Чухаджяна, С. Рахманинова, П.И. Чайковского, Р. Щедрина и М. Равеля.
В качестве солистов выступят Андрей и Михаил Ивановы (контрабас и фортепиано), Михаил Мунтян (тенор), Дмитрий Илларионов (гитара), Максим Рисанов (альт), Айдар Гайнуллин (баян), Геворк Акопян (баритон), Екатерина Мечетина (фортепиано), Нарек Ахназарян (виолончель) и Дмитрий Берлинский (скрипка), сообщают в пресс-службе Государственного молодежного оркестра Армении.