Ուկրաինայի ֆուտբոլի առաջնության 8-րդ տուրում Դոնեցկի «Շախտյորը» հանդիպել է Կիևի «Դինամոյին» և հաղթանակ տարել 3:1 հաշվով: Հաղթանակից հետո «Շախտյորը» 24 միավորով շարունակում է գլխավորել մրցաշարային աղյուսակը:
«Շախտյորի» հայ կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը ասել է, որ իրենք պետք է ավելի շատ աշխատեն իրենց վրա, առաջ շարժվեն, ակտիվ պատրաստվեն Չեմպիոնների լիգային:
«Խաղային ռիթմը, մթնոլորտը նույնիսկ գերազանցել է ՉԼ որոշ խաղերի մակարդակը: Շատ հաճելի է լինել նման հանդիպումների մասնիկը, որովհետև դու անգնահատելի փորձ ես ձեռք բերում, դա շատ օգտակար է: Եթե նման խաղերը շատ լինեին, դա միայն օգուտ կբերեր թե ֆուտբոլիստներին, թե հանդիսատեսին: Երկրպագուները միշտ անհամբեր սպասում են նման խաղերի»,- Մխիթարյանի խոսքերը հաղորդում է Դոնեցկի ակումբի պաշտոնական կայքը:

В 8 туре чемпионата Украины по футболу донецкий “Шахтер” встретился с киевским “Динамо” и одержал победу со счетом 3:1. После победы “Шахтер” с 24 очками продолжает возглавлять турнирную таблицу.
Армянский полузащитник “Шахтера” Генрих Мхитарян сказал, что они должны еще больше работать над собой, прогрессировать, активно готовиться к Лиге чемпионов.
“ Игровой ритм, атмосфера, накал – все это даже превышало уровень некоторых матчей Лиги чемпионов. Очень приятно быть частью таких поединков, потому что ты набираешься неоценимого опыта, это идет на пользу. Если бы подобных игр было больше, это пошло бы только на пользу – как футболистам, так и публике. Болельщики всегда с нетерпением ждут таких матчей”,- слова Мхитаряна передает официальный сайт донецкого клуба.