«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 200 հազար դրամի առք և վաճառք` 409,00 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 409,00 դրամ:
Ընդ որում սեպտեմբերի 3-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 408,55 դրամ`օգոստոսի 31-ի համեմատ նվազելով 0,04 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 513,26 դրամ` նվազելով 0,17 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը ավելացել է 0,02 կետով` կազմելով 12,62 դրամ: Այս մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

3 Сентябрь 2012 - 12:19 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 3 сентября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму в 200 тыс. драмов по среднему курсу 409,00 драмов/$1 США. Цена закрытия составила 409,00 драмов/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 3 сентября составил 408,55 драма, сократившись по сравнению с 31 августа на 0.04 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 513,26 драма, сократившись на 0.17 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0.02 – до 12,62 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.